Без рубрики

29 Січня, 2021 Подільського краєзнавця Володимира Захар’єва відзначили всеукраїнською премією

27 січня у столичному Центрі Леся Курбаса відбулося вручення премії «За збереження історичної пам’яті» імені Леся Танюка за 2020 рік. Серед чотирьох її лауреатів був і відомий краєзнавець з Хмельниччини Володимир Захар’єв.
 
Його відзначено за створення музею графа Ігнація Мархоцького та наукового Центру мархоцькознавства, що збирає відомості про засновника «Миньковецької держави» і популяризує реформаторську діяльність цього поляка з великим українським серцем.
 
«Володимир відкриває для нас своєрідну Атлантиду – державу у державі, яку незважаючи на супротив недругів-поміщиків та чиновництва, створив наполегливий володар «Миньковецького ключа» і втілив там ідеї своєї людинолюбської філософії»,  – наголосив, представляючи лауреата, член журі режисер Сергій Маслобойщиков.
 
В.Захар’єв поділив премію з львів’янином підприємцем Ігорем Скальським, котрий власним коштом реставрує отроківську резиденцію Ігнація Мархоцького і щороку проводить у ній тематичні фестивалі.
 
Отримані лауреатами гроші стануть внеском у реалізацію глобального плану з відбудови поруйнованого комуністами у 1955 р. оригінального комплексу останнього спочинку графа-бунтівника, його дружини та найближчих соратників.
 

Довідка

 
Ігнацій Сцибор Мархоцький заявив про себе наприкінці 18-го століття тим, що 1791 р. зрівняв у громадянських правах жителів своєї вотчини, 1795 року послабив, а 1804 року повністю відмінив кріпосне право. Він, перетворив Миньковеччину на квітучий край, де примножували добробут вільні селян і робітники першого «подільського Манчестера», відкривали школи, дбали про здоров’я простих людей, а для знедолених будували пансіонати.
 
Леся Танюк /1938-2016/ – відомий український режисер. Один з кагорти «шестидесятників». У Незалежній Україні – депутат Верховної Ради І-V скликань, голова комітету з духовності і культури, заступник голови Народного руху України, один з організаторів Всеукраїнського «Меморіалу» ім. В.Стуса.
 
Премія «За збереження історичної пам’яті» імені Леся Танюка заснована 2018 року. Нею нагороджені історик Наталія Яковенко, історик і публіцист Володимир В’ятрович, журналіст та історик Вахтанг Кіпіані, редактор видавництва «Дух і літера» Олексій Сінченко та реставраторка Ірина Малакова.
 
 
 

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі