Армія

29 Листопада, 2021 Для потреб ЗСУ у Хмельницькому плетуть маскувальний матеріал

З початку російської агресії проти України у Хмельницькому діє волонтерська група “Маскути”. Жінки плетуть маскувальні сітки для підрозділів ЗСУ, що виконують завдання в Донецькій і Луганській областях. 

 

Днями волонтерки віддали чергові “свіжосплетені” сітки організації “Яворина”, представники якої передадуть такі вкрай необхідні вироби військовим.

 

 

 

Саме ці активістки розпочинали плетіння у торговому центрі “Дитячий світ”, а згодом переїхали. Зараз у невеликому приміщенні волонтерки збираються щоденно та подекілька годин плетуть не лише сітки, а й маскувальні костюми – “кікімори”. Найбільша масксітка, яку зробили хмельничанки мала площу 217 метрів. Плетуть засоби захисту з відходів виробництва, де шиють камуфляжі.

 

 

До благодійної роботи часто долучаються студенти хмельницьких навчальних закладів, дружні громадські організації, родичі військових та ті, кому не байдужа доля України.

“Друзі, дякуємо, сітка 8х5,5 м за 3 дні! Ми встановили рекорд”, – радіє координаторка руху Ірина Ковалевська на своїй сторінці у соцмережі.

 

За словами Валерія Лескова, полковника Збройних Сил України, маскувальні сітки постійно потрібні на передовій:

“Маскувальні сітки – витратний матеріал, вони необхідні постійно. Від сонця, дощів, морозів та інших погодніх умов вони стають непридатними для використання, також часто горять та рвуться від техніки чи передислокації військ. Велика вдячність волонтерам, які постачають маскувальний матеріал. Він вберіг не одне життя українського воїна”, – розповідає військовий.

Зараз маскувальна сітка є своєрідним символом жіночого волонтерського руху на Хмельниччині. Саме вона є незмінним тлом для фотовиставки “Жінки, які наближають перемогу“, мета якої – привернути увагу громадськості до важливості ролі та участі жінок у громадському житті, у зміцненні обороноздатності країни, а також участі у патріотичному вихованні молодого покоління. 

 

 

Довідково:

5 грудня відзначають Міжнародний день волонтерів. Волонтер – у перекладі з англійської означає добровільний помічник. Роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014 – саме Революція Гідності, а потім і війна на сході країни дали поштовх розвитку волонтерства, яке з поодиноких спорадичних випадків виросло в потужний громадянський рух.

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
    Підписатися
    Сповістити про
    guest
    0 Коментарі
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі