Армія

26 Листопада, 2020 Сапер з Кам’янця-Подільського отримав орден «За мужність»

Нещодавно військовослужбовець Об’єднаного навчально-тренувального центру Командування Сил підтримки Збройних Сил України старший лейтенант Пилип Гук отримав високу державну нагороду – орден «За мужність» ІІІ ступеня.

 

Про це повідомили у службі зв’язків з громадськістю Командування Сил підтримки ЗСУ.

 

Це подяка Держави військовослужбовцю за вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність, виявлену під час бойових дій, зразкове виконання службових обов’язків та високий професіоналізм.

 

Два роки тому тоді ще лейтенант Гук, інструктор відділення спеціальної підготовки Центру розмінування ЗС України брав участь в миротворчій операції, перебував у складі Міжнародних сил зі сприяння безпеки в Ісламській Республіці Афганістан. Він виконував функції оператора із знешкодження саморобних вибухових пристроїв (СВП) в операції «Рішуча Підтримка» в провінції Герат.

Вранці, 23 травня 2017 року, лейтенанту Гуку та його групі було поставлено завдання знешкодити замінований автомобіль марки Toyota. Завдання ускладнювало те, що автомобіль знаходився у передмісті населеного пункту, що не дозволяло його знищити на місці виявлення.

Оцінивши ситуацію, лейтенант Гук вирішив використати пристрій із дистанційним керуванням для візуальної перевірки салону автомобіля, під час якої камера зафіксувала 4 ємності жовтого кольору, детонуючий шнур та каністри з пальним між переднім та заднім сидіннями транспортного засобу.

Оскільки пристрій з дистанційним керуванням не зміг отримати доступ всередину автомобіля, офіцер підійшов до транспортного засобу, відчинив його двері та за допомогою спеціального обладнання для дистанційної роботи сапера витягнув небезпечний вантаж з транспортного засобу. Після цього смертельну знахідку було вивезено у безпечне місце та знищено.

Командування НАТО високо оцінило професіоналізм, хоробрість, рішучість і самовіддачу українського офіцера-сапера, який, ризикуючи власним життям, швидко виконав поставлене завдання і убезпечив мирне населення та персонал Навчально-тренувального табору «Захід» від непоправного.

Після цього випадку лейтенанта Пилипа Гука нагородили «Медаллю НАТО за особливі заслуги під час проходження служби».
Як зазначено у нагородному листі, перебуваючи в складі Міжнародних сил зі сприяння безпеки в Ісламській Республіці Афганістан, лейтенант Пилип Гук дотримувався найкращих традицій Альянсу, демонструючи надзвичайну хоробрість і вагомий внесок при виконанні поставленого завдання, за які він отримав повагу та визнання серед усіх представників Альянсу.

До речі, за нашою інформацією, подібною нагородою в Україні відзначено лише двох військовослужбовців, які брали участь в миротворчих операціях.

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі