Бізнес

11 Вересня, 2020 Хмельницький – перший за індексом конкурентоспроможності міст України

Хмельницький – найконкурентоспроможніше місто в Україні. До п’ятірки лідерів також увійшли міста Івано-Франківськ, Львів, Вінниця, Тернопіль, які є містами з найбільш сприятливим бізнес-кліматом та ефективним економічним врядуванням. Такими є результати дослідження “Індекс конкурентоспроможності міст України (ІКМ) 2019/2020”.

 

Індекс конкурентоспроможності міст складається з 10 компонентів для оцінки різних аспектів конкурентоспроможності міст:

1. Започаткування бізнесу

2. Доступ до публічного майна

3. Прозорість та відкритість даних

4. Вартість дотримання законодавства

5. Податки та збори

6. Неформальні платежі та корупція

7. Безпека ведення бізнесу

8. Лідерство міської влади

9. Ресурси для розвитку

10. Підтримка інновацій.

 

Хмельницький став не лише лідером загального рейтингу Індексу конкурентоспроможності міст України 2019/2020, а й посів перші місця рейтингів у компонентах “Доступ до публічного майна”, “Прозорість та відкритість даних”, “Неформальні платежі та відсутність корупції”, “Лідерство міської влади” та у підкомпоненті “Фінансові та інфраструктурні ресурси”.
 
“Найбільшим результатом нашого міста у підтримці бізнесу є понад 15,5 тисяч робочих місць, що створені за 4 з половиною роки. Так, наші програми для підтримки бізнесу справді працюють. Впевнено лідируємо у боротьбі із корупцією, публічності, відкритості бюджету, доступі до ресурсів. І це підтверджує рейтинг конкурентоспроможності. В грунтовному і масштабному дослідженні ми побачили, які місця нам треба допрацювати і готові розвиватися в цьому напрямку далі”, – зазначив міський голова Олександр Симчишин.
 
Індекс конкурентоспроможності міст – аналітичний інструмент для оцінки місцевого бізнес-клімату та ефективності економічного врядування. Його мета – стимулювати лідерство місцевої влади в економічному розвитку, виявляти регуляторні бар’єри, корупцію та непрозорість, подолання яких підвищить успішність бізнесу. Для інвесторів ІКМ може стати основою для прийняття рішень щодо доцільності інвестицій у містах, які беруть участь у ІКМ. А міській владі ІКМ дозволить ідентифікувати кращі практики та відмінності у бізнес-кліматі міст, виявити «слабкі місця» та можливості для покращення. Індекс може стати інструментом діалогу між містами та Урядом України, сприятиме покращенню бізнес-клімату та поширенню кращих регуляторних практик на місцевому та національному рівнях.
ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі