8 Грудня, 2020 Наталія КОШАЙ: Жива, штучна чи креативна новорічна ялинка: яку обрати?
Новорічна фієрія не за горами. Уже всі намагаються підбирати подарунки, які покладуть під святкове дерево в найказковішу ніч року.
Якою ж має бути новорічна красуня-ялинка? Спробуємо розібратися у всіх “за” та “проти”.
“Справжня, жива, щоб пахла лісом”
(хмельничанка Юлія)
Мабуть найбільше дискусій викликає встановлення живого дерева. Побутує думка, що хвойні ліси нещадно зрубують лише для того, щоб у домівках декілька тижнів красувалась справжня ялина або сосна. Голова Держлісагентства Василь Кузьович зазначає:
«Якщо любиш ліс, то варто купувати живе новорічне дерево. По-перше, це екологічно безпечні дерева, по друге – це важлива стаття заробітку для державного лісогосподарського підприємства, і по-третє – всі європейські країни та жителі перевагу надають саме живим новорічним деревам».
Це міф, що нібито купуючи пластикову ялинку ти зберігаєш дерево. Ліс – відновлювальний ресурс і ялинки, які вирощуються на спеціальних плантаціях роблять свій внесок в очищення повітря і його насичення киснем. Ялинки для реалізації також будуть заготовлені під час рубок догляду за лісом. Такі способи мінімізують шкоду для навколишнього середовища. Окрім того працівники державних лісогосподарських підприємств також реалізують ялинки в горщиках – чудова альтернатива, щоб і порадуватись дереву і потім висадити його на відкритий грунт.
Що ж до вартості, то, наприклад, у Славутському лісгоспі пропонують купити ялинку до 1-го метру за 60 грн, вищі 3-х метрі обійдуться в 300 грн.
“Штучну можна використовувати багато років, це збереже багато дерев”
(кам’янчанин Андрій)
Що таке пластикова штучна ялинка? Це нафтова свердловина, це труба через ліси і поля, це хімзавод, недалеко від якогось міста. І навіть якщо пластикову ялинку ви купуєте рідко, ви все ж підтримуєте не ліс, а хімічну промисловість, яка знищує навколишнє середовище.
Звичайно, можна обирати такий декор з продуктів переробки. Це вплине і на ціну штучного дерева.
Зазвичай штучна ялинка дорожча, але є яка красива. Продавці пропонують велике розмаїття і розмірів, і форм, і кольорів. Вартість таких ялинок дуже різна: від 30 гривень за 30-сантиметрове деревце і до пів мільйона гривень за 9 м пишної каркасної вуличної ялинки.
“Спробую створити щось сама – в інтернеті безліч ідей”
(славутчанка Анастасія)
Гудзики, пір’я, книги, деревина, іграшки, шишки – все, на що здатна ваша фантазія, підійде для створення оригінальної ялинки. Такий декор створить атмосферу свята і затишку, а головне індивідуальним дизайном, створеним власноруч можна буде повихвалятися у соц мережах. Креати вразить ваших гостей.
Таку новорічну ялинку можна робити кожного року іншу і повірте – вам це не набридне. Вартість тед залежить лише від вашого бажаття та творчості.
Тут багато говорити не будемо, а запропонуємо найцікавіші ідеї, які можна знайти в інтернеті.
Пам’ятайте: найкраще у святі – це підготовка до нього! Створіть для себе і своїх близьких казкову новорічну атмосферу і нехай 2021 рік, що наступить, буде для вас також казковим!
- Частина Хмельницького тимчасово залишиться без води
- Житло, робота і психологічна підтримка – потреби жінок Хмельниччини (результати дослідження)
- У Хмельницькому покращать велоінфраструктуру
- За психологічне насильство над матір’ю нетішинець постане перед судом
- Добудова у Хмельницькому біля ЦНТЕІ: що відомо