Блоги

11 Червня, 2021 Топ-5 водойм Хмельниччини, які варто відвідати (фото)

Попереду вихідні і, якщо погода дозволяє виїхати на пікнік, пропонуємо 5 цікавих водойм Хмельницької області, які якнайкраще підійдуть для чудового відпочинку на природі.

 

Південний Буг у Летичеві

 

В даному місці Південний Буг дуже широкий, утворене водосховище. Також саме тут сполучаються ріка Вовк з Бугом. На самому водосховищ присутній острів. Відома ця місцина  рибалкою, хоча за це заняття прийдеться заплатити. 

 

Природа дуже гарна. Спеціально для відпочинку пляжів немає, але є полянки. Туристам рекомендують місце, яке називається “Кармелюкове крісло” в 13 км від Летичева – урочище  розташоване на правому березі р. Південний Буг, біля сіл Новоконстянтинів і Кудинка Летичівського району. За легендою це було місце відпочинку Устима Кармелюка. 

 

Озеро Святе неподалік Ізяслава

 

Найбільше озеро Хмельницької області знаходиться у лісі поблизу Ізяслава. Це водоймище природного походження. Озеро лежить в басейні річки Горинь в межах Малого Полісся. Наповнюють озеро водою артезіанські джерела, що б’ють із дна. Жодна річка не впадає в озеро і не витікає з нього, але вода тут чиста і прозора.

 

Назва озера пояснюється легендою про те, що нібито колись на місці озера було невелике село. Якось посеред ночі воно провалилося у безодню, а на його місці утворилося озеро, коли звістка про це рознеслася по околицях, то люди почали приходити до озера святити воду. Звідти і назва – «Озеро Святе».

 

Голубі озера Славути

 

Голубі озера — штучні водойми, розташовані за 4 км на захід від міста Славути, неподалік від залізничної станції Славута-2. Включають каскад із п’яти водойм. Утворилися озера на місці відпрацьованих піщаних кар’єрів. Найліпше з них поблизу села Стригани, де є туристична база. Каскад озер входить до складу гідрологічного заказника з однойменною назвою — «Голубе озеро».

Гребля у Сатанові

 

Водоспад штучного походження розташований на околицях селища Сатанів. Природа тут надзвичайно гарна, тому сюди приходять не тільки купатися, але і на пікніки. Водоспад люблять як місцеві жителі, так і відпочиваючі із сусідніх санаторіїв. У деяких будинках відпочинку пропонують екскурсії визначними місцями Сатанова, серед яких є і відвідування дамби. Поблизу знаходиться мінеральне джерело “Збручанська Нафтуся”, відоме своїми цілющими властивостями.

Розливи річки Бужок 

 

Від Хмельницького їхати на Староконстянтинів до вказівника повороту на село Тиранівка. Там звертаємо з траси праворуч і їдемо по асфальтованій дорозі через села: Ходаківці, Аркадіївці, Редвинці, Ярославки та обираємо підходящу місцину. Майже всю дорогу, з лівої сторони прикрашають розливи річки Бужок. Рибалки чудово знають цю річку. Також тут знаходиться Моломолинцівський зака́зник — гідрологічний заказник загальнодержавного значення в Україні.

Приємного відпочинку!

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі