Блоги

27 Грудня, 2021 Військовий облік жінок: детально про те, що варто знати хмельничанкам

17 грудня 2021 року набрав чинності наказ Міноборони від 11.10.2021 р. № 313, що затвердив перелік професій, представниці яких віком від 18 до 60 років мають бути поставлені на військовий облік. Сам факт постановки жінок на військовий облік викликав жваве обговорення в суспільстві. Зараз у ЗМІ дуже багато маніпуляцій та перекручувань, ніби «нові правила» означають, що жінок заберуть в армію. Спробуймо розібратися в нюансах.

 

Перше й головне, що потрібно зрозуміти, що військовий облік і військова служба — це зовсім різні речі. Постановка на військовий облік не означає, що вже завтра умовний бухгалтер будівельної фірми стане до строю та опановуватиме ази військової науки на полігоні. Жінок, які стали на облік, можуть призвати на службу під час оголошення воєнного стану чи мобілізації, однак тільки за згоди цієї військовозобов’язаної.

 

Які професії?

 

Варто зазначити, що на військовому обліку вже давно стоять деякі жінки, які закінчили військову кафедру, медики й ті, хто служив за контрактом. І чомусь це не викликає такого подиву й резонансу. Наразі просто розширено перелік спеціальностей та професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних. До цього переліку внесено багато популярних професій: програмісти, лікарі, юристи, журналісти, музиканти, соціальні працівники, працівники ресторанів і готелів, бухгалтери, діловоди тощо. Перелік спеціальностей досить великий і наразі йдеться про його зменшення.

 

Як стати на облік?

 

Військовозобов’язана жінка має повідомити свого керівника та прийти у центр комплектування до кінця 2022 року і для себе з’ясувати, чи підлягає вона тому, щоб стати на облік. Цю інформацію можна перевірити самостійно або ж подзвонити у територіальний центр комплектування за місцем реєстрації.

 

Відповідно до закону, дані про військовозобов’язаних вносяться до єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Наразі готується такий порядок постановки на військовий облік, який дозволив би реалізувати дистанційно та онлайн якнайбільше процедур. Це стосується також і чоловіків — цифровізація має модернізувати військовий облік в цілому.

 

Що буде, якщо проігнорувати постановку на військовий облік?

 

Варто зауважити, що керівний склад Збройних Сил України попередньо визначив терміни щодо системи постановки жінок на військовий облік — кінець 2022 року.

 

Проконтролювати, щоб жінки відповідних спеціальностей, які вже працюють на підприємстві, стали на військовий облік, має роботодавець. Працівниці, яка не стане на військовий облік, загрожує штраф від 850 до 1700 гривень.

 

Для уповноважених осіб роботодавця (керівника або іншої уповноваженої ним особи) щодо їхнього сприяння «ухилянткам» або бездіяльності, коли йдеться про взяття їх на військовий облік, а це пряме порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, штраф від 5100 до 8500 гривень.

 

Як зазначають у ЗСУ, облік – це також крок назустріч жінкам, які мають бажання проходити військову службу, для уникнення зайвих процедур під час займання посади за своєю спеціальністю.

 

Де дізнатись детальну інформацію?

 

Всю необхідну інформацію можна діхнатись у Хмельницькому ОТЦК та СП за адресою: м. Хмельницький,

вул. Героїв Майдану, (вул. Театральна), буд 64, електронна пошта: khmelnitskiy_ovk@post.mil.gov.ua

 

Телефони: (0382) 72-08-15, (0382) 65-76-95, (0382) 65-73-63, (0382) 63-13-45,  (0382) 65-00-44. 

Оперативний черговий: (0382) 72-05-13

 

 

 

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі