Блоги

16 Березня, 2022 Як відпустити матеріальне, якщо немає будинку – психолог

Психологиня та кандидатка психологічних наук Ірина Тичина розповідає, як українцям, які втратили свої будинки внаслідок війни після російського вторгнення, відпустити матеріальне.

 

Війна в Україні торкнулася всіх: хтось стає волонтером, хтось захищається країну, а хтось мусить рятуватися від авіаударів загарбників. Це час, коли руйнується звичайне життя. 

 

Через російських військових багато будинків і квартир мешканців України пошкоджено або знищено, а усвідомлення матеріальних втрат приходить вже після того, як пройде страх. Людина починає розуміти, що будинок, одяг, побутові речі та все інше для комфортного життя безповоротно втрачено. 

 

Згідно з порадами Ірини Тичини, необхідно думати та постійно повторювати про себе: “У мене немає дому, але я і мої рідні живі. Живі – отже, все решта теж буде”. Адже життя є найголовнішою цінністю. Крім того, варто пам’ятати, незважаючи на те, що немає будинку, поряд залишаються важливі люди. Завдяки спілкуванню та відносинам, взаємодії та контакту можна підтримувати емоційну складову життя, отримувати енергію та черпати сили. У людей немає дому – вони можуть мріяти, будувати плани, визначати ближню та дальню перспективу, дивитися вперед та не озиратися назад. Психолог додає, що в житті є речі та події, які не можна змінити та повернути назад. Однак у таких випадках з’являється можливість сфокусувати свою увагу на тому, що вдалося зберегти, а ще на тому, що можна зробити сьогодні та в майбутньому. 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі