ДТП

24 Листопада, 2021 Жителю Хмельниччини загрожує штраф за керування мотоблоком у нетверезому стані

У Хмельницькій області поліцейські задокументували факт керування мотоблоком в нетверезому стані.
 
Поліцейські склали на 43-річного жителя одного із сіл Новоушиччини протокол про адміністративне правопорушення
“Сьогодні під час патрулювання поліцейські Новоушиччини виявили мотоблок, який рухався по проїжджій частині дороги з порушенням правил дорожнього руху. Зупинивши його, поліцейські за візуальними ознаками запідозрили, що водій нетверезий”, – сказано у повідомленні поліції.
Провівши огляд за допомогою технічного приладу Drager, здогадки підтвердились. Вміст алкоголю в крові водія перевищив норму майже у 5 разів.
 
 
Відповідно до ч. 1 ст.130 КУпАП водію мотоблоку може загрожувати адміністративне стягнення у виді штрафу та позбавлення права керування транспортним засобом.
 

Звертаємо увагу, що у суді водії вказаних пристроїв часто намагаються довести, що мотоблок – це не транспортний засіб. Це суди визнають необґрунтованим, зазначаючи, що визначення терміну «транспортний засіб» наведено в п.1.10 Правил дорожнього руху України, згідно з яким, це пристрій, призначений для перевезення людей і (або) вантажу, а також встановленого на ньому спеціального обладнання чи механізмів.

«Проаналізувавши дану норму, можна дійти висновку, що у випадку, коли мотоблок служить для перевезення осіб, зокрема, і самого водія чи його вантажу, то він є повноправним учасником дорожнього руху, і вважається транспортним засобом, а тому особа, що керує таким транспортним засобом повинна нести відповідальність за керування ним у стані сп`яніння чи відмову від проходження огляду на стан сп`яніння. При цьому чинне законодавство не містить вказівки на те, що пристрій визнається транспортним засобом лише у разі присвоєння пристрою номерного знаку чи за наявності посвідчення водія у особи, яка ним керує», – констатує Хмельницький апеляційний суд.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі