Екологія

9 Вересня, 2020 Хмельничан попереджають про штрафи за спалювання сухої рослинності

Незважаючи на заборони, щороку люди спалюють на своїх присадибних ділянках залишки сухої рослинності і мало хто замислюється над тим, що вогонь завдає непоправної шкоди та може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади, сусідні поля або лісові ділянки.

 

З метою попередження та виявлення пожеж у природних екосистемах Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області, особливо на час пожежонебезпечного періоду, посилено проводить рейдові перевірки.

 

Звертаємо увагу громадян, що з 17 квітня 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу)», який посилює відповідальність за окремі правопорушення, зокрема:

стаття 77-1 «Самовільне випалювання рослинності або її залишків» КУпАП передбачає суми штрафів:

 

на громадян від 3060 грн. до 6120 грн.,

на посадових осіб від 15 300 грн. до 21 420 грн.

 

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 6120 грн. до 12240 грн.,
на посадових осіб – від 21 420 грн. до 30 600 грн.

 

 

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі