Екологія

9 Січня, 2022 Куди подіти ялинку після свят: поради Держекоінспекції у Хмельницькій області

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області пропонує кілька простих порад щодо того, куди подіти новорічні дерева хмельничанам, щоб вони були використані з користю та не засмічували місто.

 

Отже, новорічну ялинку після свят слід віднести до найближчого контейнерного майданчику для збору побутових відходів.

“Наполегливо просимо не викидати сухі ялинки безпосередньо у контейнери для сміття – залишіть поруч. Звідти їх уже вилучать працівники обслуговуючих підприємств, що здійснюють вивезення сміття”, – радять екологи.

Бажано перед цим загорнути дерево в ряднину, щоб не насмітити хвоєю в під’їзді. Пакетів і плівки краще використовувати мінімум.

 

Існує також практика подрібнення хвойних дерев на щепу, яка принесе користь для інших рослин. Наприклад, для мульчування лунок, яке дозволяє захистити ґрунт від промерзання взимку, зберегти водний баланс, а в теплу пору року захищає його від пересихання і перегріву. Також щепу використовують як підстилку для тварин. А хвоя дуже корисна для тварин, особливо взимку, коли вітамінів їм не вистачає. І, звичайно, ялинки можуть використовуватись як паливо для котельні, що працює на деревних відходах.

 

У Хмельницькому натуральні ялинки буде збирати окремий транспорт на утилізацію. Щоб підготували деревце, необхідно зняти з нього всі прикраси. Мешканців обласного центру просять залишати використані новорічні ялинки БІЛЯ сміттєвих контейнерів поблизу своїх будинків, аби працівники “Спецкомунтрансу” забрали їх на переробку.

 

Також натуральні ялинки можна відвозити на Центр управління відходами (пр. Миру, 7).

 

Зібрані ялинки відвозитимуть на полігон відходів і там перероблятимуть на щепу, яку використають на для отоплення лазні #1 та притулку для тварин.

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі