Екологія

10 Січня, 2021 На скандальну обрізку дерев у хмельницькому парку відреагували екологи

Фото обрізки дерев у парку імені Михайла Чекмана у Хмельницькому, від яких залишилися лише голі стовбури, опублікувала на своїй сторінці у соцмережі місцева мешканка. Хмельничанка зазначила, що кронування – найшкідливіший спосіб обрізки дерев.
“Це знаю я, але чомусь не знають спеціальні люди, що обрізають дерева у найбільшому парку міста?”, – написала вона у пості.
Посилаючись на матеріали Інтернаціональної асоціації арбортистів (арбористика – комплекс заходів, спрямований на лікування дерев, видалення частин дерев, які постраждали від хвороб або з інших причин), активістка описала шкоду такого кронування:
 
“У випадку на фото знищено 100% листової крони. Дерево буде намагатись відновити її якнайшвидше, всі ресурси будуть кинуті на молоді пагони, що виростуть нижче зрізів. Поки ресурс дерева витрачатиметься на цей ріст – йому бракуватиме сил на протидію шкідливим комахам та хворобам”.
На цей пост вже відреагував начальник Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області Андрій Мартинов. Він зазначив, що Держекоінспекція у Хмельницькій області відповідно відреагує, проведе перевірку і обрахує завданні збитки. Повторну перевірку дерев проведуть навесні.
 
“Своїми діями ми змусимо думати перед тим як щось робити і не доручати таку важливу справу – догляд за зеленими насадженнями – м’яко кажучи не професіоналам на кшталт КП По зеленому будівництву і благоустрою міста, яке займається зароблянням грошей, а не доглядом!”, – наголосив Андрій Мартинов.
Наразі пост небайдужої хмельничанки шириться Фейсбуком, до обговорення теми долучаються місцеві жителі, викладаючи фото невдалої обрізки дерев зі всієї України.
 
ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі