Екологія

10 Грудня, 2020 Операція «Новорічна ялинка 2021»: які штрафи загрожують за незаконну рубку дерева

З метою попередження самовільних рубок, безконтрольного перевезення та реалізації ялинок у період підготовки до нового 2021 року на Хмельниччині розпочалась операція “Новорічна ялинка”. В області працюватимуть рейдові групи, а тому кожна спроба обійти закон може вилитися у зіпсований передноворічний настрій та сплату чималих коштів.

 

Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області спільно з правоохоронними органами та державною лісовою охороною створені мобільні групи, які під час проведення перевірок виявлятимуть порушників як в лісі, так і на ринках та автошляхах. 

 

Повідомляється, що за самовільну заготівлю ялинок накладається штраф: на фізичних осіб – в розмірі від 510 до 1020 грн., на посадових осіб від 2550 до 5100.

 

За реалізацію незаконно зрубаних новорічних ялинок встановлені великі штрафні:

 • – порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу – тягне за собою накладення штрафу від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн – 1700 грн), 

 – ті самі дії вчинені в межах природно-заповідного фонду – штраф від 100 до 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн – 3655 грн).

 

Одночасно повідомляється, сума збитків, яку доведеться відшкодовувати за кожну неелегантно зрубану новорічну ялинку, залежатиме від діаметру дерева у корі біля шийки кореня: до 10 см. – 498,45 грн., від 10,1 до 14 см. – 878,22 грн., від 14,1 до 18см – 2254,92 грн., від – 18,1 до 22 см. – 4628,52 грн.

 

Тобто, спроба вкрасти з лісу навіть одну невеличку ялинку обійдеться «зеленому браконьєру» щонайменше в 1008,45 грн, що значно дорожче, ніж купити «легальне» новорічне дерево.

 

Купуючи ялинку, варто пам’ятати, що кожне дерево обов’язково повинно бути промарковане спеціальним уніфікованим засобом: самоклейною етикеткою зі штрих-кодом або ж пластмасовою биркою-стяжкою. На кожній з них розміщується унікальний номер та відповідний йому штрих-код. Ці дані заносяться до Системи електронного обліку деревини, яка містить інформацію про постачальника. Кожен бажаючий прямо на ялинковому базарі може перевірити походження деревця. Для цього на сайті https://open.ukrforest.com/ або ж у мобільному додатку для Android «yalynka.info» потрібно ввести номер із уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки. У випадку, якщо в електронному обліку інформація за введеним номером відсутня, це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

 

 

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі