Екологія

2 Грудня, 2020 Проблема – рішення: на Хмельниччині відновили греблю для збереження заказника

Під час перевірки інспекторами Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області було виявлено пошкодження греблі та відкриття всіх заставок дамби на території гідрологічного заказника місцевого значення «Шиїнецький» на Деражнянщині.

 

Незаконні дії невідомих осіб призвели до знищення умов та місць перебування, гніздування водоплавних птахів та тварин, а також місць зростання водно-болотної рослинності та унікальних вільхових насаджень, що зростають на притерасній частині заказника.

 

Пониження рівня води в гідрологічному заказнику місцевого значення «Шиїнецький»  загрожує порушенню режиму території заказника та може призвести до незворотних наслідків та погіршення загального екологічного балансу в регіоні. Загальний розбір збитків при цьому становить 145 тис. 121грн.

 

Незволікаючи, на проблему відреагувало керівництво Деражнянської ОТГ і дамбу було відновлено.

 

“Гідрологічний заказник “Шиїнецький” площею 381 га  відноситься до природозаповідного фонду місцевого значення. Це місце, де перетинаються міграційні шляхи різних птахів та тварин. Рівень води в ньому впливає на рівень підземних вод. Як голова ОТГ, я вжив усіх заходів для відновлення ПЗФ “Шиїнецький”. Дякую усім хто допоміг у вирішенні цієї проблеми. Звертаюсь з проханням берегти природу”, – написав на своїй сторінці у соцмережі голова громади Андрій Ковпак.

 

За матеріалами Інспекції відкрито кримінальне провадження та на даний час Інспекцією, спільно з Головним управлінням Національної поліції в Хмельницькій області та обласною прокуратурою, вживаються заходи щодо встановлення осіб, причетних до скоєння даного злочину, та притягнення їх до відповідальності.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі