Екологія

30 Березня, 2021 У Кам’янці-Подільському облікують зелені насадження

Вперше у Хмельницькій області створять електронну мапу дерев.  В спеціальній електронній системі буде зібрана інформація про кожне дерево в місті Кам’янець-Подільському. Така програма вже діє у Львові, Луцьку, Рівному та Чорткові.

 

Про це Суспільному розповів голова Кам’янець-Подільської міської територіальної громади Михайло Посітко.

 

На мапі можна позначити дерева і зазначити багато параметрів цього дерева – рід, вид, стан дерева, які дії з ним треба зробити. 

 

На прикладі міста Чортків Тернопільської області Павло Голубець, розробник програми, продемонстрував принцип роботи програми.

“Відкривається карта населеного пункту, білим маркером позначається місцезнаходження дерева. Далі заповнюються дані – рід, вид, селекція, стан дерева, вік, розміри стовбура та необхідні дії з ним. Проблема, яка може виникнути в ході роботи, це якщо карта застаріла, вона може не показувати новобудови в місті, біля яких ростуть дерева. Якщо ж новий мікрорайон – його на карті може взагалі не бути”, – пояснив розробник програми.

Електронна інвентаризація необхідна деревам, які є об’єктами природно-заповідного фонду, розповів головний природознавець Національного природного парку “Подільські Товтри” Дмитро Свиридюк. За його словами, таких в місті налічується 89.

 

Електронна мапа дерев спростить роботу комунальним службам, які доглядають за деревами. Комунальне підприємство, яке відповідає за догляд зелених насаджень, може відфільтрувати їх за видом. 

 

До проведення інвентаризації зелених насаджень залучатимуться як наші працівники комунальних підприємств, так і волонтери. Уже проводилася розмова зі студентами екологічного факультету Кам’янець-Подільського Національного університету імені Івана Огієнка.

 

Обслуговування цієї мапи обходитиметься бюджету громади приблизно в 10 тисяч гривень на рік.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі