Екологія

31 Березня, 2021 Відзавтра у Хмельницькій області заборонена риболовля

Відзавтра, з 01 квітня, на Хмельниччині розпочинається весняно-літня заборона на лов водних біоресурсів. На водоймах області буде заборонено ловити і рибу, і добувати раків.
 
Залежно від водойм заборона діятиме у різні терміни. Любительський та спортивний лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області заборонений у такі строки:
 • у річках та їх кореневих водах з 01 квітня по 20 травня (включно);
 • на водосховищах, озерах, ставках з 01 квітня по 10 червня (включно);
 • в придаткових системах водних об’єктів (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені ) з 1 квітня по 30 червня (включно) .
Також з 1 квітня по 30 червня встановлюється заборона на добування раків. Вона пов’язана із виношуванням ними ікри, личинок та першою линькою.
 
Незважаючи на низку заборон, порибалити можна. Працівники Хмельницького рибоохоронного патруля створили інтерактивну карту ділянок, де любительське і спортивне рибальство дозволено в нерестовий період 2021 року з берега однією вудкою з одним гачком чи спінінгом. Карта доступна для перегляду за лінком
 
Довідка: відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега. Забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову, в тому числі, з перевищенням дозволеної добової норми вилову – три кілограми. Заборонено пересування плавучих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства та проведення підводного полювання.
 
В Управлінні Держрибагентства у Хмельницькій області наголосили, що під час нересту також забороняється проведення вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів (видобування піщано-гравійної суміші, розчистку русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо). Хмельницький рибоохоронний патруль закликає суворо дотримуватись встановлених норм законодавства під час нересту. Адже він відіграє важливу роль у відтворенні природних ресурсів та підтриманні сталих запасів риби.
 
Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію про нерестову заборону можна за телефоном «гарячої лінії» відомства: (068) 384 98 10.
ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі