Екологія

31 Серпня, 2021 Власників хмельницьких садиб закликають утилізувати або здавати “зелені відходи”

Сезон осінніх толок та прибирання садиб розпочато. Виникає питання: куди подіти “зелені відходи” та обрізане гілля.

 

Так як спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, одним із найзручнішим способів утилізації «зелених відходів» є компостування. На власній ділянці можна відвести для цього місце та мати органічні добрива.


У Хмельницькому подібні відходи з приватних садиб можна здати комунальникам або в Центр управління відходами.


У перший тиждень місяця відбувається вивезення гілля від приватних домоволодінь відповідними службами. Для того щоб комунальники забрали гілля необхідно зробити в’язанки, довжиною 80-120 см та скласти їх у визначених місцях напередодні дня вивезення.

 

 

Гілля та «зелені відходи» також можна привезти самостійно у будь-який день на Центр управління відходами, який працює з 8.00 до 19.00 за адресою пр. Миру, 7 (поблизу міського полігону ТПВ). Такі відходи у населення приймають безкоштовно.

 

Нагадуємо, що на контейнерні майданчики загального користування, тим більше у самі контейнери, «зелені відходи» викидати не можна.

 

Про заборону спалювати суху рослинність нагадують і у поліції. Наразі, такі правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу:

• на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн)
• на посадових осіб — від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21420 грн).
 
Самовільне спалювання залишків сухої рослинності за статтею 77-1 КУпАП тягне за собою:
• накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
• на посадових осіб — від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
    Підписатися
    Сповістити про
    guest
    0 Коментарі
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі