Екологія

29 Березня, 2021 З 1 квітня на Хмельниччині розпочинається сезон тиші

У період з 1 квітня до 15 червня у місцях масового розмноження та вирощування потомства диких тварин має бути забезпечено «сезон тиші» з обов’язковим обмеженням господарської діяльності, що має благодатно вплинути на стан тваринного світу.

 

Як повідомляють в пресслужбі Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області, в цей період заборонено будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).

 

«Сезон тиші» – це природоохоронний захід, впроваджений до виконання в Україні на законодавчому рівні у 2015 році (стаття 39 Закону України «Про тваринний світ»). Метою такого заходу є охорона ареалу існування, шляхів міграції диких тварин на час їх розмноження. Такий проект сприятиме відтворенню популяції лісових звірів та птахів, забезпечуючи зростання та різноманіття, спокійний розвиток фауни в наших лісах.

 

Особи, які порушили вимоги, будуть притягнуті до відповідальності згідно зі статтею 87 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

Штраф, який може бути накладений на громадян, становить від 510 до 850 грн., на посадових осіб від 850 до 1190 грн.

 

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області нагадує, що підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу, зобов’язані забезпечувати охорону середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин.

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі