Економіка

23 Листопада, 2020 Хмельничани можуть залишитися без газу: кого від’єднають взимку і що робити

Близько 9 млн осіб  в Україні найближчим часом можуть залишитися без газу. Як пише OBOZREVATEL, відповідно до закону “Про комерційний облік газу”, всі, у кого немає лічильників на блакитне паливо, вже з 1 січня 2021 року мають залишитися без блакитного палива.

 
 

Облгази в цій ситуації – заручники. Вони фізично не можуть постачати газ, якщо це забороняє закон. З іншого ж боку, в профільному комітеті вже давно існує негласний консенсус: терміни потрібно продовжувати. Однак через місцеві вибори й більш насущні питання рішення досі не ухвалили.

 

Як розповіла голова енергетично-житлових програм “Опори” Тетяна Бойко, близько трьох мільйонів сімей найближчим часом за законом можуть позбутися газу. Водночас експертка вважає, що найімовірніше, блакитне паливо не вимкнуть такій великій кількості споживачів, хоча повинні були б це зробити.

Також перерахують нормативи

 

Так, наприклад, якщо зараз сім’я з трьох осіб, яка користується тільки газовою плитою, повинна платити за 9,8 куба (3,28 на людину), то за граничними нормативами доведеться сплатити вже 29,4 кубометра (9,8 куба на людини). Наприклад, за чинним тарифом сума в платіжці може вирости з 29,1 до 87,3 грн. Тобто втричі.

 

Норматив споживання газу переглянуть

 

Як розповів OBOZREVATEL перший заступник голови комітету з енергетики та ЖКП Олексій Кучеренко, в законі дійсно сказано, що з 1 січня 2021 газ тим, у кого немає лічильника, зовсім повинні вимкнути. Але на думку парламентарія, замість цього всього лише продовжать стару норму.

 

“У мене є відчуття, що дію закону, який дозволяє платити за газ не за лічильником, а з огляду на норму споживання, все-таки в останній момент продовжать”, – сказав Кучеренко.

 

Ба більше, як розповіли на гарячій лінії одного з облгазів, щоб перейти на нові нормативи (граничні) офіційно, потрібно підписати протокол про відмову від встановлення лічильника. Якщо просто не відчинити двері у свою квартиру, відмовою це вважатися не може.

 

До речі, проблеми можуть бути і з субсидіями, яка покриває соціальні, а не граничні норми споживання. Тобто за різницю в такому разі доведеться платити з власної кишені. У випадку з сім’єю з трьох осіб і з газовою плитою йдеться про 58,2 грн на місяць.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі