Економіка

13 Січня, 2021 Мешканці населених пунктів біля АЕС вимагають відновлення пільг: де підписати петицію

Підтримати звернення до Президента Зеленського просить виконавчий комітет Славутської міської ради.

 

Електронну петицію № №22/111158-еп про відновлення пільг з оплати електроенергії для населення, яке постійно проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій та про відновлення інших пільг населенню з оплати за спожиту електричну енергію зареєстровано на офіційному сайті Президента України.

 

Пільговий тариф для населення, що проживає у 30-кілометровій зоні АЄС був закріплений у ст.17 Закону України «Про електроенергетику». Однак, 13.04.2017 року був прийнятий Закон України «Про ринок електричної енергії», яким була скасована ст.17 Закону України «Про електроенергетику». Таким чином, при прийнятті нового законодавчого акту звужено право мешканців 30-ти кілометрових зон АЄС на отримання соціально-економічної компенсації ризику від діяльності ядерних установок. Це право закріплено у ст. 12 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку».

 

“Звертаємо увагу на те, що ризики проживання у 30-кілометровій зоні АЄС постійно збільшуються. Наприклад неодноразово приймалися рішення щодо продовження над проектної експлуатації старих ядерних блоків українських АЄС”, – сказано у петиції.

У Славуській міськраді просять не залишатись байдужими та підтримати дану петицію.

 

Підписати петицію можна за посиланням: https://petition.president.gov.ua/petition/111158

 

Звертаємо Вашу вагу, для того, щоб скористатися можливістю підписати електронну петицію необхідно підтвердити свою особу, використовуючи електронний підпис чи BankID. Це може зайняти певний час.

 

Також учора, 12 січня, депутати Нетішинської міської ради звернулись до Верховної Ради України, Президента та Кабміну з вимогою повернути вищевказані пільги.

 

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі