Економіка

17 Вересня, 2021 На Хмельниччині овочі подешевшали на 14%: що ще і на скільки змінилось в ціні (статистика)

Індекс споживчих цін по Хмельницькій області в серпні цього року порівняно з попереднім місяцем становив 99,9%.

 

Про це інформує головне управління статистики у Хмельницькій області.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої в серпні п.р. знизились на 0,4%. Найбільше подешевшали овочі (на 14,4%) та фрукти (на 8,2%). На 3,2–0,5% зменшились ціни на соняшникову олію, продукти переробки зернових, маргарин, кисломолочну продукцію, безалкогольні напої. Водночас на 10,0% подорожчали яйця, на 4,2–0,4% – рис, цукор, сири, м’ясо птиці, молоко, кондитерські вироби з борошна, яловичина, сало, масло, риба та продукти з риби, свинина, макаронні вироби, сметана, хліб.

 

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 0,5%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 0,7%, алкогольні напої – на 0,3%

 

Одяг та взуття подешевшали на 1,0%: одяг – на 1,5%, взуття – на 0,5%.

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива у цілому залишились на рівні минулого місяця. При цьому товари та послуги з утримання та ремонту житла додали в ціні 1,7%.

Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 0,2% зумовлено подорожчанням послуг лікарень на 1,5%, амбулаторних послуг – на 0,9% (у т.ч. діагностичних – на 3,1%). Фармацевтична продукція стала дешевшою на 0,1%.

 

Ціни на транспорт загалом не змінились. Водночас ціни на паливо та мастила збільшились на 1,0%, на автомобілі знизились на 1,1%.

 

У сфері зв’язку підвищення цін на 0,5% відбулось за рахунок подорожчання послуг мобільного зв’язку на 1,2%.

 

З інших товарів та послуг знизились ціни на послуги ресторанів та готелів (на 0,4%), у сфері відпочинку та культури (на 0,3%).

 

Разом з тим на 2,6–0,5% подорожчали фінансові послуги, товари та послуги з особистого догляду, предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла.

 

За січень–серпень цього року індекс споживчих цін по області становив 105,8%, по Україні – 106,2%.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі