Економіка

15 Лютого, 2021 Найбагатші та найбідніші ОТГ Хмельницької області (дослідження)

У Хмельницькому регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою» проаналізували відносні показники суми доходу на мешканця громади.
«Цей показник визначається як співвідношення обсягу надходжень доходів загального фонду без трансфертів до кількості мешканців. Саме його величина засвідчує фінансову спроможність громади. В цьому аналізі ми порівняли 2020 рік до 2019. І слід пам’ятати, що минулий рік був складним для бізнесу через пандемію. Хоча є громади які мають приріст видатків попри карантин», – вважає Наталія Любченко, радниця з питань місцевих фінансів та управління Хмельницького регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».
У графіці відображено лише громади, які за вказаний період працювали на прямих міжбюджетних відносинах. 
Так, приєднання двох сільських рад до Крупецької громади істотно збільшило загальну чисельність мешканців, і не зважаючи на збільшення надходжень до місцевого бюджету за минулий рік, доходи на мешканця виявилися нижчими ніж у 2019 році. Загалом, по більшості громад спостерігається зростання суми надходжень на жителя, попри карантинні обмеження і зменшення економічної активності.
 
Лідирують у рейтингу Розсошанська, Нетішинська та Крупецька ОТГ. Найнижчі доходи на 1 мешканця – у Плужненській, Староушицькій та Китайгородській ОТГ.
 
 
ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі