Економіка

1 Жовтня, 2020 В Україні частина грошей стає недійсною

Від сьогодні, 1 жовтня, монети номіналом 25 копійок і банкноти старих зразків до 2003 року перестануть бути платіжним засобом. Про це у Нацбанку повідомляли ще на початку вересня. Також з обігу виводитимуть паперові банкноти 1 і 2 гривні та монети 1 гривня зразка 1996 року, замінюючи їх на відповідні обігові монети зразка 2018 року.

 

В НБУ нагадують: монети номіналом 25 копійок зараз не розмінюються через вилучення з обігу монет номіналами 1, 2 та 5 копійок в минулому році. За словами фінансистів, це спростить готівкові розрахунки і не матиме впливу на інфляцію.

 

“За відсутності монет номіналом 25 копійок під час готівкових розрахунків можуть застосовуватися правила заокруглення загальних (у чеку) сум розрахунків готівкою за товари, роботи чи послуги (до сум, кратних 10 копійкам)», повідомляє Нетішинська Самооборона з посиланням на пресслужбу Нацбанку. 

 

Банкнот старого зразка, що були введені у обіг до 2003 року і наразі вже майже не виконують свою функцію платіжного засобу, зараз залишається близько 1,8% від загальної кількості купюр в обігу. 

 

Безкоштовно та без обмежень обміняти монети номіналом 25 копійок та старі банкноти на монети та банкноти інших номіналів і зразків упродовж наступних трьох років можна:

 • в усіх українських банках – до 30 вересня 2021 року включно;
 • у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ) – до 30 вересня 2023 року включно.

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі