Економіка

17 Червня, 2021 Зростання цін на Хмельниччині: що і на скільки подорожчало

За перших чотири місяці 2021 року ціни зросли на всі групи товарів та послуг. За інформацією Головного управління статистики у Хмельницькій області індекс споживчих цін за січень–квітень становив 104,2%.

 

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 5,3%. Найбільше подорожчав цукор (на 24,0%). У межах 15,3–5,8% підвищились ціни на соняшникову олію, маргарин, м’ясо птиці, яйця, овочі, рис, яловичину, макаронні вироби, сало, продукти переробки зернових, фрукти, кондитерські вироби з борошна, хліб, на 3,4–0,5% – на кондитерські вироби з цукру, сири, рибу та продукти з риби, масло, кисломолочну продукцію, сметану, молоко. Водночас на 0,5% подешевшали безалкогольні напої, на 0,1% – свинина.

 

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби збільшились на 5,2%, у т.ч. на алкогольні напої – на 5,6%, тютюнові вироби – на 4,7%.

 

Одяг та взуття подорожчали на 3,5%: взуття – на 3,5%, одяг – на 3,2%.

 

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли на 2,3% за рахунок підвищення тарифів на електроенергію на 36,6%, каналізацію – на 20,9%, водопостачання – на 15,5%, а також  плати за утримання та ремонт житла, його оренду – на 2,4% та 2,3% відповідно. Разом з тим на 10,0% подешевшав природний газ.

Зростання цін на транспорт у цілому на 6,4% зумовлено подорожчанням палива та мастил на 16,7%, проїзду в залізничному пасажирському транспорті – на 8,3%. Крім того, ціни за проїзд в автодорожньому пасажирському транспорті підвищились на 4,3%, на транспортні засоби – на 1,5%.

 

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 1,4%, що спричинено подорожчанням амбулаторних послуг на 2,1%, у т.ч. діагностичних – на 3,0%, послуг лікарень, консультативних та стоматологічних – на 1,9–1,5%. Фармацевтична продукція додала в ціні 1,3%.

 

З інших товарів та послуг на 9,1% збільшились ціни на послуги перукарень та закладів з особистого догляду, на 3,0–0,9% – на послуги ресторанів та готелів, фінансові послуги, у сфері відпочинку та культури, на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла, у сфері зв’язку та освіти.

 

Нагадаємо, з 1 червня проїзд у громадському транспорті Хмельницького подорожчав.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі