Головна новина

10 Грудня, 2021 На Хмельниччині планують закрити будинок-інтернат: депутати – проти

Місяць тому  керівництво Ліщанського будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, що знаходиться на Ізяславщині,  неофіційно повідомили, що «нерентабельний» інтернат планується закрити.

 

Питання про  ліквідацію цього соціального закладу вже винесено у порядок денний  сьомої сесії  Хмельницької обласної ради. У пояснювальній записці вказано скільки зекономить обласний бюджет, закривши черговий  соціальний заклад.

 

Будинок-інтернат  розрахований на постійне перебування  чотирьох десятків осіб, нині там знаходиться  31  старенька людина та громадяни з інвалідністю. Незважаючи на  потребу у розміщенні саме у цьому закладі, направлення туди відповідними службами тривалий час не видавалося. 

 

Як повідомили на сайті “Хмельницький News“, перевірити стан справ у закладі зголосились  депутати  двох  фракцій Хмельницької обласної ради,  – ВО «Батьківщина» та ПП  «За конкретні справи».

 

На їхню думку, підстав для  ліквідації будинку-інтернату немає.

 «Ситуація по Ліщанах загострювалася штучно», – зробила висновок  депутатка облради Світлана Павлишина, котра ретельно проаналізувала стан справ закладу і зауважила: «А куди подітися  самотнім людям похилого віку? Адже Ліщанський інтернат залишився  єдиний на кілька громад північного регіону області, а найближчий – у Полонному!»

За словами старости Ліщанського старостинського округу Олега Москалюка, у  навколишніх селах багато людей, які потребують перебування у закладі. Проти закриття і голова Сахновецької ОТГ Олександр Шрейдер, котрий зауважив, що крім іншого із закриттям закладу втрачається майже три десятки робочих місць – саме стільки людей працюють в інтернаті.

Але найголовніше – прохання  самотніх людей  похилого віку та інвалідів, котрі у скрутних життєвих  обставинах знайшли в інтернаті другу домівку. Делегації  із числа  обранців області вони  у подробицях розповіли про своє тамтешнє життя – про  затишок і добрі умови проживання,  смачне харчування, доброзичливе ставлення персоналу.

 

Як наголосив депутат Хмельницької обласної ради, керівник фракції ВО «Батьківщина»  Сергій  Яковлев, Ліщанський будинок-інтернат  повинен  продовжити функціонування.

“Якими б  скрутними не були часи, проте  економити на  соціальній сфері, медицині та освіті – це, як мінімум, аморально”, – зазначає керівник “батьківщинівців”.

Спільно з депутатами, які побували у Ліщанському інтернаті,  він закликає  колег по обласній раді також уважно  вивчити питання та  не підтримувати  рішення щодо ліквідації закладу.    

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі