Кримінал

22 Січня, 2021 Хмельничан попереджають про телефонних шахраїв: як не попастись на “вудку”

Мешканці Хмельницького попереджають про активізацію аферистів, які за допомогою телефонного бота виманюють кошти в хмельничан.

“Робот промовляє “з вашого рахунку успішно знято 1200 гривень для уточнення з оператором натисніть 1″. 100% шахраї”, – пишуть у соціальних мережах небайбужі громадяни.

Ми перевірити номер у телефонній базі

 

За 2020 рік українців провели телефонним аферистам в цілому на 2 мільярди гривень, що показує, як добре вміють “забовтувати” в ході розмови по телефону досвідчені шахраї.

 

“Якщо вам зателефонували і повідомили про дивний переказ або зняття коштів, необхідно відразу повісити трубку і зателефонувати банк. Потрібно повторити озвучену проблему співробітникові банку . У 99% випадків ви почуєте, що все в порядку”, – радять експерти.

 

Правоохоронці переконані, що неприємностей можна уникнути, дотримуючись елементарних правил безпеки. У першу чергу, запам’ятайте, що жодні фінансові операції не проводяться телефоном на прохання або вимогу невідомого вам абонента, ким би він не назвався.

 

Є кілька типових сценаріїв телефонного шахрайства:

 

Перший – “Мамо, я в біді”. Зазвичай, уночі телефонує нібито родич і просить комусь віддати чи переказати на картку гроші, щоби врятувати від халепи.
Другий сценарій – “Ваша картка заблокована”. Аферист під виглядом банківського працівника лякає заблокованою карткою і вимагає назвати всі її дані.
Третій – “Ви щось виграли”. Жертві пояснюють, щоб отримати свій приз, потрібно спочатку сплатити відсоток від його вартості.
А ще додалася передоплата за товари чи послуги — ніколи цього не робіть.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі