Екологія

21 Жовтня, 2021 На Хмельниччині підпільно видобували корисні копалини

На Шепетівщині інспектори викрили незаконний видобуток корисних копалин.

 

Порушником природоохоронного законодавства виявилось Колективне підприємство «Буртинський завод вогнетривів», що здійснює господарську діяльність у селі Буртин Шепетівського району.

 

Про це свідчать результати позапланової перевірки вказаного суб’єкта господарювання, що проводили спеціалісти Держекоінспекції у Хмельницькій області.

 

Підприємство має спеціальний дозвіл на користування надрами – на розробку, так званого, Буртинського родовища. Також, у користуванні підприємства перебувають кілька земельних ділянок. В ході перевірки інспектори виявили, що на окремих земельних ділянках розміщені два котловани заповнені водою, що є порушенням вимог законодавства у сфері надрокористування.

 

«Загалом, у суб’єкта господарювання виявлено чимало порушень. Під час візуального огляду земельних ділянок, що знаходяться в користуванні підприємства, також зафіксовано траншею, довжиною близько 30 метрів, яка примикає до котловану з водою, що був створений в результаті видобування корисних копалин. Також встановлено, що підприємство не отримало «Висновок про оцінку впливу на довкілля», – інформує начальник Держекоінспекції у Хмельницькій області Андрій Мартинов.

 

За результатами перевірки на відповідальну особу складений протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.164 КУпАП, який направлений на розгляд до судових органів.

 

В порядку статті 214 Кримінального процесуального кодексу України, матеріали по факту  самовільного видобуванням  корисних копалин за відсутності документів дозвільного характеру направлені до Головного управління національної поліції в Хмельницькій області. Також, по факту вчинення неправомірних дій працівників КП «Буртинський завод вогнетривів», за ч. 2 ст. 240, ст. 254 Кримінального кодексу України в Шепетівському РУП ГУНП в Хмельницькій області відкрито кримінальне провадження.

 

За матеріалами пресслужби ДЕІ області

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі