Кримінал

15 Вересня, 2020 Начальниці Хмельницького відділення ПФУ суд залишив найсуворіші запобіжні заходи

Скарги захисника очільниці Головного управління Пенсійного фонду України, яку підозрюють у привласненні бюджетних коштів, Хмельницький апеляційний суд відхилив.

 

Адвокат просив скасувати ухвали міськрайонного суду про відсторонення від посади його підзахисної та про застосування найсуворішого запобіжного заходу – тримання під вартою із альтернативою внесення застави.

 

Судовий розгляд апеляції відбувався без підозрюваної, оскільки, за словами адвоката, його підзахисна перебувала на стаціонарному лікуванні.

 

Нагадаємо, керівницю Хмельницького відділення ПФУ підозрюють у тому, що, змовившись з підлеглими бухгалтерами, вони привласнювали кошти, виділені на преміювання працівників Фонду. Лише у червні та липні цього року сума одержаних таких чином коштів перевищила 211 тис гривень, повідомляє XM-ІНСАЙД.

 

На початку серпня під час обшуку у кабінеті посадовиці правоохоронці виявили значні суми грошей у гривні та валюті. 8 серпня їй оголосили про підозру за ч. 3 ст. 191 КК України, а 9 серпня ухвалою місцевого  суду її було відсторонено від посади та обрано запобіжний захід – тримання під вартою із альтернативою внесення 168 тис гривень застави.

 

Адвокат під час розгляду апеляційних скарг зазначив, що суму застави внесли наступного ж дня, бо жінка потребувала термінової госпіталізації. Однак, попри вже внесену заставу, він сумнівається в обгрунтованості рішення щодо відсторонення підзахисної від посади та обрання їй найсуворішого запобіжного заходу. Отож захисник просив скасувати ці ухвали і замінити на особисте зобов’язання.

 

Категорично проти виступила сторона ж обвинувачення. Слідчий та прокурор запевнили: є ризики, що підозрювана може переховуватися від слідства і суду, впливати на свідків і знищити докази.

 

«Перебуваючи знову на посаді, вона може не лише зменшити виплати підлеглим, а й звільнити їх, щоб вони не повідомляли слідство про протиправні факти своєї начальниці», – прокоментував представник обласної прокуратури Роман Роговський.

 

Апеляційний суд зауважив: з огляду на значну суспільну небезпечність злочину, у вчиненні якого підозрюється посадовиця Пенсійного фонду, на тяжкість можливого покарання та конкретні обставини справи, дійсно є ризики, на які вказують органи досудового розслідування. Тому без застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою чи, як альтернативи, застави, а також без відсторонення від посади, повне та неупереджене досудове розслідування забезпечити неможливо.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі