Кримінал

20 Лютого, 2021 Один із заступників голови Хмельницької ОДА виявився причетним до справи про хабар столичному топ-чиновнику

Одного з заступників голови Хмельницької ОДА згадують у викритих наприкінці 2020 року СБУ корупційнійних оборудках із сільськогосподарськими землями Хмельницької області.

 

Це випливає з ухвали Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 9 лютого, – пише НГП.

 

Мова йде про хабар уже колишньому голові Держгеокадастру, а нині міністу аграрної політики і продовольства Роману Лещенку. Наразі підозрюваними за ч. 4 ст. 369 КК України проходять двоє осіб: колишній в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області Юрій Климко і його радник.

 

Як стверджує слідство, Климко разом зі своїм радником одержали 164,5 тис. дол від зацікавлених осіб у виділенні земельних ділянок. Таким чином, один гектар землі коштував від 400 дол. Із цієї суми 51,9 тис. дол передали Лещенку у вигляді хабара.

 

Крім цього, на спільних зустрічах цих осіб перебував й заступник голови Хмельницької ОДА, прізвище якого не називається. Так, за даними ухвали антикорупційного суду, близько 16 год. 16 жовтня 2020 року компанія зустрілися в ресторані «Тандир», що у смт Козин Київської області.

 

12 листопада 2020 року, Лещенко, перебуваючи у Хмельницькому, зустрівся із заступником голови Хмельницької ОДА та Климком, де отримав інформацію про те, що Климко разом зі своїм радником вже отримали від зацікавлених у виділенні земельних ділянок осіб 164,5 тис. дол. за період його перебування на посаді в.о. начальника ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області.

 

17 листопада 2020 року о 20 год. 17 хв. ця ж компанія влаштувала здибанку у ресторані «Прага», що на просп. Академіка Глушкова, 1 у Києві. Тоді ж Климко і його радник висловили Лещенку готовність передати другу частину неправомірної вигоди (25 тис. дол), яку отримали від зацікавлених осіб за видані накази про надання дозволів на розробку проектів землеустрою, їх затвердження і передання земельних ділянок у власність громадян.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі