Кримінал

7 Лютого, 2021 Після скандалу заступниця головного лікаря продовжує працювати в Хмельницькому перинатальному центрі

Хмельницький міськрайонний суд відмовив прокурору у відстороненні від посади заступниці головлікаря перинатального центру Олени Вавринчук за статтями  “торгівля людьми” і “службове підроблення”.

 

Про це пише “НГП“.

 

Прокурор наполягав застосувати до лікарки цілободовий домашній арешт, а також відсторонити її від займаної посади. Проти висловилися захисники обвинуваченої. За їх словами, протягом 23 квітня-19 червня 2020 року суд вже відсторонював Вавринчук від посади. Однак з 20 червня і до цього часу медик продовжує виконувати свої посадові обов’язки. За цей час, як стверджують адвокати, прокурор не надав доказів, що Вавринчук якимось чином може знищити документи або впливати на свідків.

 

Окремо у клопотанні прокурора була допущена помилка. Зокрема, він зазначив неіснуючу посаду Вавринчук. Після чого головуючий суддя Олександр Піндрак у “виховних цілях” сказав йому сумлінніше готуватися, мовляв, на судові засідання, крім учасників процесу, ще й приходить громадськість.

 

Сама ж обвинувачена не визнає себе винною. У суді вона пояснила, що її самостійно обрала майбутня матіра вона, у свою чергу, слідкувала, аби вагіність та самі пологи відбулися без ускладнень і не вплинули на здоров’я дитини.

 

Що стосується клопотання про відсторонення від посади, то Вавринчук наголосила, що наразі лише вона у сім’ї працює. Її чоловік, який був за межами країни, залишив роботу і повернувся до Хмельницького, щоб її підтримувати. Також на у неї утриманні двоє неповнолітніх дітей, мати-інвалід та двоє чоловікових батьків-пенсіонерів. Ще Вавринчук додала, що Хмельницький міський перинатальний центр є базовим медзакладом у протидії COVID-19, а тому “маємо певні напрацювання і дуже не хотілося б лишати своїх колег без підтримки у цей важкий час”.

 

Після повернення із нарадчої кімнати суддя Піндрак постановив застосувати до Вавринчук міру запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання, яке передбачає заборону відлучатися з населеного пункту, де вона мешкає, без дозволу суду. Також обвинувачена повинна здати на зберігання відповідному органу свої паспорти, у тому числі закордонний.

 

Окремо суд відмовив прокурору у відстороненні від посади заступниці головлікаря перинатального центру.

 

Крім цього, захист Вавринчук заявив про допит головного лікаря перинатального центру Андрія Ропотана та ще двох фігуранток Оксану Кобальські (жінка, яка хотіла віддати свою дитину) і Аліну Голдинську (не мала можливості народити дитину, але хотіла її виховувати). Згадані жінки раніше підписали угоди про визнання винуватості та уникли реального терміну ув’язнення.

 

Наступне засідання відбудеться 2 квітня. Тоді суд повинен перейти до розгляду справи по суті, зокрема, зачитати обвинувальний акт, дослідити докази та допитати свідків.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі