Кримінал

15 Травня, 2021 РНБО вводить санкції проти пів тисячі “ворів у законі”

Рада національної безпеки та оборони запроваджує спеціальні санкції до осіб, які мають статус “вор в законі”.

 

Президент України Володимир Зеленський записав звернення у соцмережах після засідання РНБО.

 

Санкції вводяться проти 557 ворів у законі, відомих наразі у світі. Більшість із них перебувають зараз не в Україні, – пише Українська Правда.

 

Санкції, що вводяться

 • блокування активів;
 • заборона в’їзду в Україну,
 • заборона в’їзду на територію України,
 • відмова в наданні або скасування візи, посвідки на проживання, дозволу на імміграцію,
 • відмова в продовженні строку перебування в Україні,
 • неможливість набуття ними громадянства України та примусове видворення за межі України.

Те саме стосується кримінальних авторитетів. За словами Зеленського такий самий пакет санкцій застосовано до 111 іноземців-кримінальних авторитетів.

 

 

Деталі 

 

На брифінгу після засідання РНБО секретар Радбезу Олексій Данілов уточнив, що з цього списку “ворів у законі” – 542 це іноземні громадяни та 15 громадян України. Від сьогоднішнього дня вони перебуватимуть під санкціями.

 

При цьому, за словами Данілова, якщо “вор” матиме якесь бажання повернутися в українське суспільство, він може зробити це після того, як “розкоронується”.

 

Ініціатор санкцій – МВС – навело в свою чергу статистику стосовно кримінальних елементів.

 

За попередніми даними, наразі в світі налічується 557 “ворів в законі”, значна кількість з яких мають стійкі кримінальні зв’язки з злочинним середовищем в Україні та використовують їх задля дестабілізації криміногенної обстановки в країні.

 

На 1 січня 2020 року на території України знаходилось 34 злодія в законі.

 

За останній час завдяки злагодженій роботі правоохоронців їх кількість скоротилась майже  вдвічі, з яких:  двоє перебувають в СІЗО та установах виконання покарань,  один під домашнім арештом, один в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, вказують в МВС.

 

 

Згідно з нинішнім рішенням РНБО –  557  “злодіям в законі” та 111  кримінальним авторитетам які є іноземними громадянами буде заборонено в’їзд в Україну та зупинено оформлення  будь яких дозвільних  документів на право перебування в країні.

 

Кримінальні авторитети та злодії в законі – іноземні громадяни які зараз ще залишились на території України будуть примусово видворені за межі країни в найкоротші обумовлені законом терміни.

 

Також будуть  заморожені їх активи та заборонена будь-яка економічна діяльність на території нашої країни.

 

Кримінальні авторитети та злодії в законі які є громадянами України будуть притягатись до відповідальності згідно кримінально-процесуального законодавства, наголошують в МВС.

 

 

 

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі