Кримінал

28 Квітня, 2021 У Хмельницькому почастішали випадки викрадення велосипедів: як вберегти власний двоколісний

Днями у Хмельницькому патрульні затримали крадія велосипеда. 
 
У нічну пору в мікрорайоні Дубове патрульні помітили підозрілого чоловіка, який вів велосипед, він був зовні схожий на викрадений з вулиці Тернопільської незадовго до того. Провівши поверхневу перевірку у 32-річного місцевого жителя виявили гайкові ключі та пилку по металу. Під час спілкування з останнім, він зізнався, що за допомогою інструментів викрав велосипед на вулиці Тернопільській. На місце патрульні одразу викликали слідчо-оперативну групу, яка і встановить обставини.
Згідно опитувань користувачів соцмереж, у 48% випадків велосипеди вкрали з тамбура, комори, холу, під’їзду (в тому числі шляхом перекушування тросів велозамків). Серед інших випадків:

  • 23% — перекусили трос і повезли з-під великого магазину, супермаркету, ВНЗ та інших громадських місць;
  • 9% — вкрали не пристебнуті і залишені без нагляду велосипеди з громадських місць (їх притулили і відійшли «на хвилину»);
  • 8% — вкрали з гаража;
  • 5% — забрали із так званої «парковки з охороною» (була і охорона, і відеоспостереження);
  • 5% — явно відібрали або «взяли покататись»;
  • 2% — інше.

Найнадійніший спосіб зберегти велосипед — ніколи з ним не розлучатися. Звичайно, це незручно, тому нижче дамо кілька порад, які значно знизять ймовірність того, що ваш велосипед несподівано виявиться в руках злодія.

 

Порада № 1

 

Запишіть і сфотографуйте серійний номер вашого велосипеда (як правило знаходиться на каретці знизу). Зробіть кілька хороших знімків його особливих прикмет (замінені запчастини, наклейки, подряпини і т.д.). Збережіть все, що було з велосипедом при покупці: наклейки, паспорт, коробки, ярлики, гарантійний сертифікат. Якщо купуєте велосипед з рук — попросіть у продавця документи, які є, а також розписку про те, що він вам продав такий-то велосипед за таку-то суму. Це допоможе вам знайти велосипед в разі крадіжки, і довести, що він ваш, і придбаний на законних підставах.

 

Порада №2

 

Не довіряйте тамбурам, коридорам і коморам таку дорогу річ, як велосипед, тому що в ці місця можна проникнути непомітно від вас. Якщо крім вас тамбуром користуються ще й сусіди, то вони просто можуть забути закрити його.

 

Порада № 3

 

Обов’язково возіть з собою велозамок і пристібайте велосипед, навіть якщо залишаєте його без нагляду протягом короткого часу або навіть знаходитесь в полі прямої видимості. Справа в тому, що велосипед при крадіжці, на відміну від інших речей, відмінно допомагає злодію втекти. Розмір і вага велозамка залежить від ступеня вашої обережності: чим надійніший, тим важчий. Але не все так просто.

 

Типи велозамків:

  • Найнадійніші, наразі, велозамки — з U-подібною суцільнометалевою дугою. Його не можна перекусити потужними кліщами, і досить важко розпиляти. Але він важкуватий, його не змотати в спіраль, і не прикріпити велосипед до товстого стовпа або дерева. Імовірність того, що злодій використовуватиме величезні кліщі досить невисока, якщо звичайно ви не кинули велосипед на тиждень в безлюдному місці.
  • Не менш надійний ланцюговий велозамок. Він зручно складається, його зовсім незручно пиляти, а перекусити теж непросто. Коло повинно містити полімерний або тканинний чохол, щоб не дзвеніло. Він може мати різну довжину, але такий замок все так же важкуватий.
  • Заслужено популярними сталитросові замки, де трос залитий в полімерну оболонку і сам підтримує форму спіралі. Його зручно протягувати крізь раму, не дряпаючи її. Замок з довжиною троса від 1,2 м вже здатний захистити 2-3 велосипеда, складених поруч. Є моделі замків з власним кріпленням на велосипед. Швидко перекусити трос можна тільки спеціальними професійними кусачками, які мають значні розміри.
  • Велозамок ще може бути кодовий і з ключами. Радимо вибирати тільки кодові замки із змінним кодом. У ключового маса недоліків. Про ключі треба пам’ятати: якщо ви забули їх вдома, то замок у вашого велозамка виявляється марним шматком металу. На кодовий замок ви можете встановити будь-який код, а при бажанні змінити його. Підібрати код дуже важко (простіше перекусити трос або випитати код у вас під тортурами). Чудовий рецепт — це тросовий велозамок з кодовим замикаючим механізмом, товщина троса 6-10 мм, довжина троса 120-150 см.

Якщо ви бачите, що хтось, на вашу думку, намагається вкрасти чийсь велосипед, не залишайтеся байдужими. Підійдіть і перепитайте, чи людина є його власником. На крайній випадок ви можете схитрити і сказати, що велосипед ваш, якщо людина дійсно виявиться власником, то навряд розгнівається на те, що ви хотіли запобігти крадіжці його товариша. Якщо вагаєтесь або боїтесь потрапити у конфлікт — зніміть те, що відбувається на телефон, на всякий випадок. Це може зробити кожен.

 

За матеріалами пресслужби партульної поліції та сайту veliki.com.ua

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
    Підписатися
    Сповістити про
    guest
    0 Коментарі
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі