Культура

20 Травня, 2022 Громада одного з мікрорайонів Хмельницького покинула УПЦ (МП)

Продовжується хвиля виходу релігійних громад з Московського підпорядкування. Символічно, що саме у День вишиванки, день культурного єднання України, 19 травня, віряни однієї з найстаріших церков Хмельницького, яка розташовується у мікрорайоні Лезневе, вирішили об’єднатись заради Батьківщини та змінити підпорядкування місцевого Свято-Покровського храму, пише “Поділля News“.

 

Збори відбулись на стадіоні новозбудованого дитячого садочка «Соколятко». Саме на цьому місці у 1762 році була побудована перша дерев’яна церква села Глезнево (зараз – мікрорайон Лезневе). Сучасна будівля храму знаходиться за декілька метрів і була споруджена на початку ХХ століття.

Розпочались збори з хвилини мовчання за полеглими Героями України та виконання Державного Гімну. Першим слово мав  голова Хмельницької районної ради Олександр Чорнієвич. Чиновник зауважив, що в час, коли російські солдати безжально знищують українців, немає місця всьому російському на території незалежної України, зокрема у подільському краї.

«Коли стало питання нападу на Україну як державу, повномасштабно, Путін опирався не тільки на свої збройні сили, а він опирався і на священників Московського патріархату, яких є в Україні більше 10 тисяч. Тому що вони мільярди доларів щороку вкладали в цю пропаганду»,  – наголосив чиновник.

 

Досить емоційно відреагували на ці слова голови райради прихильники теперішнього устрою церкви, вигукуючи слова «брехня» та «ганьба», мабуть підтримуючи офіційну позицію Української православної церкви, яка у своєму зверненні від 12 травня 2022 року зазначила «Переконані, що саме така діяльність попередньої влади та «ПЦУ» (ред. – Православна Церква України)  і стала одним з приводів військового вторгнення в Україну». 

 

«Громада має визначитись. Не може бути так, що ми хочемо незалежну державу, ми хочемо сильні Збройні Сили України, ми хочемо мати сильну церкву, але ми допускаємо якийсь зовнішній вплив. Хто б що не говорив, у нас є Українська Православна церква Московського патріархату. Вони чомусь не захотіли перейменуватися в Російську Православну церкву в Україні, тому що вони розуміють, що «сраною мітлою» їх виметуть українці з української землі», – наголосив у своєму виступі Олександр Чорнієвич чим викликав аплодисменти присутніх.

 

Далі виступив Сергій Манзюк, голова комітету самоорганізації населення мікрорайону, який розповів, що з 2014 року місцеві мешканці неодноразово звертались до нього щодо переходу церкви у підпорядкування Києву. Та гостро питання стало після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. За словами Сергія Манзюка, саме тому проводяться збори, які організувала ініціативна група аби вся громада вирішила, що робити далі.

 

Можливість висловити свою позицію мав і Отець Мирон, теперішній предстоятесь храму. Він запевнив, що днями на інших зборах релігійної громади, було прийняте рішення про незалежний статус храму. Але на питання «кому у підсумку буде підпорядковуватись церква?» священник так і не відповів. Виступ Отця Мирона був емоційним, після чого полились взаємні образи. У відповідь на це священнослужитель та віряни-прихильники існуючого ладу покинули збори.

 

Слово мав Отець Ярослав, представник Православної Церкви України, який наголосив, що церква має бути одна, один патріархат – «нехай буде Київський, нехай буде наш, щирий український». Також святий Отець сказав, що діючим священникам буде запропоновано залишитись в храмі та перейти до ПЦУ.

 

Після бурхливих обговорень, громада мікрорайону Лезневе одноголосно прийняла рішення про перехід з Української Православної Церкви (Московського патріархату) до Православної Церкви України.

 

 

Також з числа місцевих мешканців було обрано парафіяльну раду релігійної громади.

 

До слова, після голосування кожен зареєстрований лезневчанин залишив свій підпис під протоколом зборів.

В той же час під стінами храму прихожани «протилежного табору» провели окреме зібрання. Поки жінки співали акафіст Покрову Пресвятої Богородиці, отець Мирон з групою осіб вирішували, що робити далі з ситуацією, що склалася.

 

Довідка:

 

Українська православна церква — самоврядна православна церква з особливим статусом  і правами широкої автономії, частина Російської православної церкви (РПЦ) на території України. Також Російська православна церква в Україні та Українська православна церква Московського патріархату. Офіційно зареєстрована як Київська митрополія Української православної церкви.

 

Правосла́вна це́рква Украї́ни (ПЦУ) (не плутати з Українська Православна Церква (УПЦ) — християнська церква, найчисельніша православна юрисдикція в Україні за кількістю вірян. Одна з 16 автокефальних православних церков. Православна церква визнає ПЦУ єдиною канонічною правонаступницею Київської митрополії.

 

 

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі