Культура

28 Квітня, 2021 Історична пам’ятка Хмельниччини руйнується на очах

Впала ще одна стіна палацу Санґушків у Ізяславі.  Майже 30 метрів несучої фасадної стіни палацу обвалилися.

 

Місцеві активісти звернулися до прокуратури зі скаргою на злочинну бездіяльність влади, що призвела до руйнування об’єкта культурної спадщини.

 

Про це повідомляє Суспільне.

“Вважаємо, що правоохоронні органи повинні відреагувати, бо така бездіяльність щодо охорони палацу Санґушків в Ізяславі є просто злочинною. Тому сьогодні на адресу Хмельницької обласної прокуратури ми надіслали повідомлення з проханням внести відомості про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР за статтею 298 Кримінального кодексу України – незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини”, – каже голова місцевої громадської організації “Товариство культурної спадщини “Заслав’є” Володимир Федотов.

У 2020 році палац Санґушків був визнаний таким, який потребує першочергового здійснення реставраційних робіт. 

 

 

Від того часу, коли у червні минулого року обвалилася несуча стіна в інтер’єрі палацу Санґушків, ні Міністерство культури та інформаційної політики України, ні Хмельницька обласна державна адміністрація, ні Ізяславська міська рада не зробили нічого, щоб запобігти новому обвалу, про який активісти ГО “Товариство культурної спадщини “Заслав’є” попереджали востаннє у березні 2021 року.

 

За його словами , найголовнішою причиною поступової загибелі барокової пам’ятки, влада, як завжди, називає відсутність власника, але нічого не робить для того, аби змінити ситуацію.

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі