Культура

19 Вересня, 2021 На Хмельниччині археологи виявили поховання жінки ХІІІ-ХIV століття (фото)

У Кам’янці-Подільському археологи виявили поховання жінки ХІІІ-ХIV століття. Фахівці зазеачаюбть що це може бути найдавнішим похованням на території Старого міста.
 

Як повідомляє Укрінформ, знахідку виявили під час прокладання траншеї. 

«Коли прокладалася траншея для земляного кабелю на схід від Вірменського бастіону в межах ділянки на вулиці Францисканська, 10, то наштовхнулися на поховання жінки віком до 30 років. Дослідження поховальної камери показали, що воно прямокутної форми і швидше за все це вже був дерев’яний гріб. Наявність кераміки всередині дає можливість попередньо припустити, що це – ХІІІ-ХIV ст. У неї на пальцях виявили два кільця, оздоблені псевдовиттям, що теж характерні для ХІІІ-ХIV ст.» – повідомив науковий співробітник Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Петро Болтанюк..

За його словами, жінка похована головою на захід, що свідчить про християнську традицію. Вона похована у трипільському культурному шарі, адже поруч археологи виявили залишки житла ранньотрипільського періоду.

Як зауважив кандидат історичних наук, керівник Кам’янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції державного підприємства «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба» Інституту археології НАН України Павло Нечитайло, це поховання пов’язане з церквою, що стояла при в’їзді на Вірменський ринок.

 

Далі рештки жінки досліджуватимуть антропологи з Інституту археології НАНУ.

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі