Культура

6 Лютого, 2021 На Хмельниччині провели майстер-клас з гончарства для сімей ветеранів АТО

Сьогодні у Полонному провели заняття з арт-терапії для родин учасників бойових дій на сході України. Захід проходив у рамках проекту «Соціально-психологічної допомоги сім’ям ветеранів АТО у Хмельницькій області».

До занять долучились ветерани, члени їх родин, матір загиблого героя Людмила Свінціцька та волонтери. Під час заходу присутні навчались гончарству. Арт-терапія – це один із видів реабілітації, що позитивно впливає на психоемоційний стан людини, допомагає виразити свої почуття. Таке заняття дозволяє працювати з думками, переживаннями, мріями й почуттями, які здаються непереборними.

 

Арт-терапію з учасниками АТО/ООС та їх родинами проводила волонтерка, народна майстриня, гончарівна Леся Михайлова. За її допомогою, звичайний шматок глини, у руках ветерана, перетворювався на тарілку, п’ялу чи горнятко. Використовуючи трафарети чи мереживо виріб з глини набував естетичнішого вигляду. Нібито і кропітка, і нелегка робота з глиною втомила фізично, але надала емоційного спокою, допомогла розслабитись.
Усі зроблені вироби залишаться учасникам на згадку. Але спочатку їх випалять у печі, після чого власноруч зроблений посуд можна буде використовувати в повсякденному житті.

— Дякую організаторам за запрошення взяти участь у такому гарному заході. Це добре, що про нас не забувають, — подякував Василь К. — Такі заняття дозволяють хоч на короткий час переключитись, відволіктись від сумних думок.

Будь-яка творча робота допомагає відволіктися від проблем – особливо, якщо це приносить задоволення. Саме з цією метою голова обласної громадської організації «Подільський центр «Гендерна рада» Тетяна Баєва, волонтерка, громадська діячка, майстриня Леся Михайлова, представники ГО “Полонська спілка бійців АТО”, ініціативна група депутаток Полонської міської ради ОТГ , представниці ГО «Центр «Родина», провели арт-терапію для родин ветеранів АТО/ООС.

Захід відбувся за підтримки Фонду сприяння демократії посольства США в Україні.

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі