Культура

6 Лютого, 2021 У фортеці Меджибожа відкрили незвичну експозицію

У Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» можна побачити незвичайну виставку мініатюрного взуття. Це ручні роботи місцевого майстра, які відтворені з надзвичайною точністю, розповідають на сайті “Є“.

 

За словами директора заповідника Олега Погорільця, з’явилася колекція у фондах ще в 70-х роках минулого століття.

“Подарував цю колекцію музею місцевий майстер Микола Лагрот. Він був професійним шевцем. Але крім того, мав ще таке творче захоплення і виготовив колекцію мініатюрного взуття. Він, власне, відтворив історію меджибізького взуття – від моделей, які носили свого часу прості люди, до заможних та відомих які свого часу бували в місті. І ту місцеву моду, яка відображає ХІХ – початок ХХ століття”, – розповідає Олег Погорілець.

 

фото із сайту “Є”


 

Тут є мініатюрні копії козацьких чобіт, які міг носити Богдан Хмельницький, також є гусарські чоботи, жіноче взуття для балу, а ще щоденне – для пересічних міщан. Є і румунки – жіночі чобітки, модні наприкінці ХІХ – початку ХХ століття. Їх привозили контрабандою з Румунії. У цьому ж залі, до речі, можна побачити румунки натуральної величини.

“Не кожна жінка в Меджибожі могла собі дозволити пройтися Замковою вулицею та похизуватися таким недешевим та модним на той час взуттям”, – каже директор заповідника.

Загалом, додає пан Погорілець, шевством у Меджибожі займалися чимало умільців. Адже коли наприкінці ХІХ століття до містечка перевели військові збори, тож з’явилася потреба обшивали армію і ремесло було дуже затребуваним.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі