Культура

15 Вересня, 2020 У хмельницькому фотомузеї з’явиться новий експонат та чорно-біла лабораторія

Перший та єдиний в Україні Хмельницький музей-студія фотомистецтва відзначає 10 років. За цей час тут провели 132 виставки кращих фотографів України та світу. Ювілей відзначили ще однією – «Краще із фондів». В її експозиції представили 62 роботи 34 авторів.

 

Загалом за 10 років музею вдалося надбати понад 2,5 тисячі світлин, які нині зберігаються у фондах. Родзинкою музею є унікальна колекція. У просторій залі виставлено майже 4 000 експонатів, що ілюструють розвиток фотографії та виробництво фотоапаратів від ХІХ століття і до сьогодні. Колекція належить ініціатору створення музею – фотомитцю Костянтину Жданову, йдеться у сюжеті МТРК Місто.

 

Є фотоапарати, про які немає ніякої інформації. Найстаріші – кінця ХІХ століття, на них номери не ставили – це були дерев’яні фотоапарати, які важко датувати. А з найцінніших і рідкісних у нас є перший «ФЕД», випущений серійно в Україні у 1934 році за номером 1252. Я знаю, що в Україні є лише три таких – вони всі у приватних колекціях, – розповідає Костянтин Жданов.

 

Також у фотомузеї зберігається велика колекція старовинних світлин.

 

А зовсім скоро ще одним жителем музею має стати незвичний фотограф, якого планують зібрати зі старих, але не унікальних фотоапаратів та іншого фотообладнання. Скульптура матиме зріст людини.

 

Також у планах – відкрити чорно-білу лабораторію, де можна буде видрукувати фотографії з плівки.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі