Культура

4 Вересня, 2021 У Хмельницькому вп’яте проведуть єдиний в Україні перекладацький фестиваль «Translatorium»

Єдиний фестиваль художнього перекладу, який відбувається в Україні проведуть 1-3 жовтня у Хмельницькому.

 

Це буде вже п’ятий фестиваль «Translatorium», темою якого цього року є «Простір перекладу». Про це повідомляють на сайті Хмельницької міської ради.

 

Наразі, протягом трьох днів заплановано провести понад 20 подій: лекції, читання, майстерні художнього перекладу, професійні дискусії та неформальні зустрічі. Щодня на відвідувачів фестивалю чекатиме насичена вечірня програма, представлена проєктами, що працюють на межі різних видів мистецтва, зокрема музики й літератури. Окрім того, готується кілька мистецьких проєктів, що залучають візуальне мистецтво.

 

Серед учасників фестивалю — Юрій Андрухович, Софія Андрухович, Олекса Негребецький, Остап Українець, Марк Бєлорусець, Остап Сливинський, Роман Малиновський та Мар’ян Пиріг. Організатори також очікують гостей з-за кордону.

“Відвідувачам представлять унікальний проєкт — створення сучасного музичного академічного твору на основі роману Софії Андрухович “Амадока”. Ідея полягає у тому, щоб перенести літературний твір з текстової площини у площину музичну, здійснити таким чином міждисциплінарний переклад. Троє сучасних українських композиторів залучені до осмислення літературного повідомлення у музичному просторі” — йдеться у повідомленні організаторів фестивалю.

В рамках фесту планується створення муралу на будівлі Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва художницею Богданою Давидюк. Програма фестивалю буде оприлюднена згодом на сайті «Translatorium».

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі