Освіта

9 Вересня, 2021 На міжнародних змаганнях з ментальної арифметики учень з Шепетівки здобув третє місце

Днями в Об’єднаних Арабських Еміратах відбулась Міжнародна Олімпіада з ментальної арифметики WAMAS-2021, участь у якій взяв чотирикласник Шепетівського НВК №1 Бондар Олександр. 

 

Серед близько 300 дітей з 12 країн світу Олександру вдалось посісти третє місце у своїй категорії.

 

За словами вительки школяра Галини Майдачевської, з першого класу хлопчик має схильності та талант до точних наук.

“Він дуже швидко рахує, любить математику та читати енциклопедії. У Шепетівці відвідує гурток із ментальної арифметики”, – каже пані Галина.

Довідково: ментальна арифметика -це програма розвитку розумових здібностей і творчих задатків завдяки арифметичним обчисленням на рахівницях та ментально, тобто в уяві. Методика ментальної арифметики призначена для школярів від п’яти до шістнадцяти років. Вона заснована дві тисячі років тому і зараз працює в 52 країнах світу. Це японська методика розвитку інтелектуальних здібностей дитини за допомогою обчислень на спеціальних рахівницях “соробан”, інша назва “абакус”.

 

Абакус має прямокутну раму, яка містить 13-31 спицю, на кожній з яких нанизано по 5 кісточок, розділених поперечною планкою. Над нею знаходиться одна кісточка, яка позначає “п’ятірку”, а під нею — 4 кісточки, що позначають одиниці. Пересувати кісточки необхідно тільки двома пальцями — великим і вказівним. Рахунок на соробані починається з першого правого ряду. Він позначає одиниці. Ряд, що знаходиться ліворуч, — десятки, наступний — сотні і т. д.

 

Роблячи дії з числами ментально, діти уявляють собі абакус і за секунди додають, віднімають, множать і ділять будь-які числа — хоч тризначні, хоч шестизначні. Спочатку учні отримують навички рахунку посередньо на соробані, перебираючи пальцями кісточки. Потім кожна навичка переноситься у ментальну сферу, і учні рахують на уявному абакусі. З кожним наступним заняттям складність прикладів зростає, і учні знову відпрацьовують фізичну навичку обрахунку та ментальний. Після формування стійкої навички з усного рахунку діти без проблем можуть виконувати арифметичні дії, розповідаючи при цьому віршик або присідаючи.

Суть і призначення курсів ментальної арифметики полягає в тому, щоб навчити дитину використовувати свої інтелектуальні резерви, розкрити її таланти, адаптувати до життя в соціумі, допомогти стати цілісною, самодостатньою особистістю.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі