Освіта

10 Червня, 2021 Технікуми Хмельницької області хочуть перейти з державної у комунальну власність

У Хмельницькій  області заклади професійно-технічної освіти мають намір перейти з державної власності в комунальну. Про це передає Суспільне.

 

Зокрема, 24 заклади професійно-технічної освіти області подали документи до Міністерства освіти і науки України про передачу майна з державної власності в комунальну Хмельницької обласної ради як представника інтересів місцевих громад області. Про це Суспільному розповів директор Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Олег Фасоля.

 

За його словами, рішенням уряду вже передають в обласну комунальну власність Вищі професійно-технічні заклади №19 і №38 селища міського типу Гриців, Красилівський, Славутський та Шепетівський професійні ліцеї.

 

Зараз, додає, керування закладами відбувається за таким механізмом – міська влада призначає керівників закладів та відповідає за господарські процеси, Департамент освіти і науки області відповідає за освітні процеси.

 

Якщо заклади будуть у комунальній власності, тоді власники, а саме обласна рада, буде мати стимул і буде зацікавлена в тому, щоб вкладати кошти в матеріально-технічну базу закладів, розвивати їх і сприяти їх функціонуванню, вважає Олег Фасоля.

 

За словами заступника Хмельницького міського голови Михайла Кривака, професійно-технічні заклади міста вже чотири роки повністю фінансуються за гроші з міського бюджету. Зокрема, у 2021 році на це взято 100 мільйонів гривень.

 

Голова громадської організації “Батьківська ініціатива міста Хмельницького” Ольга Яневич-Федишина вважає, основною проблемою при передачі закладів з державної власності в комунальну є загроза створення корупційних схем на місцях.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі