Події

9 Лютого, 2021 Голів громад Хмельницької області відзначили нагородами

Напередодні, 8 лютого, під час загальних зборів регіонального відділення АМУ представників органів місцевого самоврядування Хмельниччини відзначили нагородами від Голови Верховної Ради України та Асоціації міст України.

 

Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан вручив нагороди та подяки міському голові Хмельницького Олександру Симчишину, голові Камянець-Подільської районної ради Михайлові Сімашкевичу, колишній голові Грицівської громади Людмилі Тіфенбах та міському голові Славути Василю Сидору.
 
Голова Хмельницького РВ Василь Сидор зазначив, що тепер усі громади рівні та мають прямі міжбюджетні відносини:
«Сьогодні ми не прив’язані до кількості жителів громади. Однакові права має обласний центр і невелика селищна громада. Це об’єднало нас і дозволяє працювати ще активніше і бути почутими на найвищому рівні. Ми ніколи не протистояли найвищій владі і ставимо одне завдання – проблеми ОМС маємо вирішувати спільно».
 
Також Василь Сидор вкотре наголосив на необхідності фінансової підтримки для того, щоб місцеві бюджети могли покривати витрати на делеговані державою повноваження (пільговий проїзд, оплата зв’язку та інше) та на необхідності поповнювати місцеві бюджети завдяки збереженому акцизу на пальне, ПДФО та іншому.
 
Окремо обговорили тему підняття тарифів, яка зараз стала дуже актуальною.
 
«На жаль, у нас важко йде процес співпраці із Урядом. Ми не можемо узгодити текст Меморандуму про співпрацю. Міське самоврядування повинно мати гарантії того, що місцеві бюджети не постраждають», – підкреслив мер Хмельницького Олександр Симчишин.
 
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан проінформував про стан перемовин із Урядом у процесі підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води:
 
«Цей документ повинен бути основою. Ми хочемо домогтися зниження тарифів і недопущення кризи підприємств теплопостачання» – підкреслив виконавчий директор АМУ.
«155 млрд гривень вдалося зберегти для місцевих бюджетів у 2020 році. Змогли відстояли багато необхідних для розвитку громад джерел доходів. Ми добре знаємо, що лише спільними зусиллями можна відстоювати інтереси місцевого самоврядування. Велика перемога – це збереження акцизу на пальне для громад, збереження податку на землю для Укрзалізниці, та зарахування частки ПДФО для місцевих бюджетів», – підкреслив Василь Сидор.
 
 
ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі