Події

17 Серпня, 2021 На Хмельниччині відкриють меморіал на братській могилі вояків Армії УНР

У неділю, 22 серпня о 14:00, у с. Великі Зозулинці Хмельницької області відбудеться урочисте відкриття меморіалу на братській могилі 26-ти вояків Армії Української Народної Республіки.

 

Меморіал увічнює пам’ять про одну з найкривавіших сторінок в історії бойових дій Армії УНР на Хмельниччині. Вдосвіта 7 липня 1920 року 6-та Запасова бригада Армії УНР прийняла бій з 8-ю кавалерійською дивізією Червоного козацтва. Більшовики захопили український обоз, в якому, крім військового майна, здійснювалось транспортування хворих і поранених. Рятуючи побратимів від загибелі, особливу відвагу проявили підстаршинська школа, 16-й та 17-й Запасові стрілецькі курені. 

 

Полонені українці були страчені після бою. Полеглих в бою і страчених вояків Армії УНР червоні закопали у великій ямі на краю сільського цвинтаря. У 2018 р., на замовлення Українського інституту національної пам’яті, фахівці КП Львівської облради «Доля» ексгумували і перепоховали за християнським обрядом та з військовими почестями 26 останків захисників України.

 

Протягом квітня-липня 2021 р. благодійний фонд “Героїка”, коштом жертводавців, спорудив меморіал в пам’ять про похованих у братській могилі вояків Армії УНР. 

 

Відкриття меморіалу відбудеться за участі представників  Збройних Сил України, Служби безпеки України, Національної поліції, Українського інституту національної пам’яті, Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницької обласної ради, Хмельницької міської ради, Хмельницької районної ради, Заслучненської об’єднаної територіальної громади, ветеранів російсько-української війни, представників українського духовенства, громади села і гостей з Хмельницького та Києва.

 

Запрошують відвідати урочистий захід і представників ЗМІ. Організатори забезпечують безкоштовний доїзд за маршрутом: м. Хмельницький (залізн. вокзал) – с. Великі Зозулинці – м. Хмельницький (залізн. вокзал).

 

Обов’язковою умовою бронювання місця в автобусі є реєстрація у формі: https://bit.ly/zozulyntsi

 

За інформацією пресслужби благодійного фонду “Героїка”

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі