Події

25 Травня, 2021 Призначили нового єпископа Хмельницького і Кам’янець-Подільського УПЦ: що про нього відомо

24 травня 2021 р. на вакантну Хмельницьку кафедру Синод обрав преосвященного єпископа Павла (Юристого), звільнивши його від управління Одеською єпархією. 

 

Про це повідомиляють на сайті Православної Церкви України.

 

 

Біографічна довідка

 

Павло Юристий (в миру – Василь Володимирович Юристий) народився 1 січня 1980 року в селі Увисла Гусятинського району Тернопільської області.

 

З 1986 року по 1997 рік навчався в загальноосвітній школі І — ІІІ ступенів села Увисла.

 

З 1997 року по 2000 рік навчався в Тернопільській духовній семінарії імені святих Кирила і Мефодія Української Православної Церкви Київського Патріархату. Під час навчання ніс послух іподиякона митрополита Тернопільського і Бучацького Василя (Боднарчука).

 

З 2000 року по 2004 рік навчався в Київській духовній академії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

 

З 2001 року по 2006 рік ніс послух паламаря у Свято-Покровському соборі Солом’янського району міста Києва, а з 2008 року по 2014 рік — у Свято-Миколаївській парафії м. Борисполя.

 

З 23 лютого 2015 року — послушник Свято-Михайлівського Видубицького монастиря міста Києва.

 

9 липня 2015 року, з благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, у Свято-Михайлівському Видубицькому монастирі міста Києва митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Білоцерківським Епіфанієм пострижений у чернецтво з ім’ям Павло, на честь святого первоверховного апостола Павла.

 

26 липня 2015 року митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Білоцерківським Епіфанієм рукопокладений у сан ієродиякона, а 15 лютого 2017 року — ієромонаха.

 

1 вересня 2015 року вступив до аспірантури Київської православної богословської академії.

 

З жовтня 2017 року по січень 2018 року ніс послух в Управлінні Переяславської єпархії УПЦ Київського патріархату.

 

Єпископське служіння

 

22 січня 2018 року Священним синодом УПЦ Київського патріархату (журнал засідання № 2) обраний на єпископа Одеського і Балтського, керуючого Одеською єпархією УПЦ КП.

 

28 січня 2018 у Володимирському соборі патріархом Філаретом за участі митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, митрополита Білгородського й Обоянського Іоасафа, архієпископа Рівненського й Острозького Іларіона, архієпископа Вишгородського Агапіта, архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора, архієпископа Богуславського Олександра, єпископа Житомирського й Овруцького Паїсія, єпископа Васильківського Лаврентія висвячений у єпископа Одеського і Балтського[2].

 

15 грудня 2018 року разом із усіма іншими архієреями УПЦ КП взяв участь у Об’єднавчому соборі в храмі Святої Софії.

 

24 травня 2021 року Священним Синодом ПЦУ його було обрано єпископом Хмельницьким і Кам’янець-Подільським, замість покійного митрополита Антонія (Махоти). Нагадаємо, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній Махота помер 23 березня цього року. 

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі