Події

7 Вересня, 2021 У Хмельницькому медики провели складну операцію на відкритому серці (фото)

У Хмельницькому обласному серцево-судинному центрі провели складну операцію на відкритому серці – триклапанну корекцію.
 
По допомогу медиків звернувся пацієнт з м.Старокостянтинова, 1956 р.н., зі скаргами на задишку при незначному навантаженні, періодичні болі в ділянці серця, загальну слабкість. У 2017 році пацієнт переніс інфекційний ендокардит, який пошкодив мітральний клапан серця – тоді була виконана його пластика кільцем, сказано на сторінці медзакладу у соцмережі.
 
Фахівці, провівши ряд досліджень (вентрикулографію, коронарографію, рентгенографію, ехокардіографію, лабораторні дослідження) виявили рецидив інфекційного ендокардиту. Внаслідок інфекційного процесу, кільце мітрального клапана в ділянці задньої стулки було відірване. Проведена ультразвукова діагностика серця виявила недостатність аортального, мітрального та тристулкового клапанів. 
 
З огляду на важкість захворювання та ступінь ураження клапанного апарату серця, пацієнту запланували та провели триклапанну корекцію – складне оперативне втручання на відкритому серці з штучним кровообігом. Близько п’яти годин оперували кращі спеціалісти Центру, відомі не лише у Хмельницькому.

Втручання прошло успішно, пацієнт виписаний під спостереження сімейного лікаря та кардіолога та зможе повернутися до активного життя.

 

Читайте також: У Хмельницькому вперше провели унікальну операцію з видалення злоякісної пухлини

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі