Події

17 Серпня, 2021 У Хмельницькому вперше провели унікальну операцію з видалення злоякісної пухлини. ФОТО

Вперше в Хмельницькій області проведено унікальну за складністю, технікою виконання та особливістю перебігу основного захворювання, операцію.

 

Про це повідомляєпресслужба КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр».

 

Пацієнтка із злоякісним новоутворенням правої нирки з метастазом у правий наднирник та поширенням пухлинного процесу на нижню порожнисту вену та праве передсердя (займаючи майже всю його порожнину) прооперована спільною потужною бригадою кардіохірургів та урологів.

 

Оперували відразу два доктори наук: обласний кардіохірург Андрій КЛАНЦА та обласний уролог Володимир МОНАСТИРСЬКИЙ; хірург вищої категорії Андрій ШИМКІВ, другий асистент Андрій ДАНИЛЮК, завідувач кардіохірургічного відділення Валерій СУХАРЄВ, анестезіологи вищої категорії Юрій ГОРДЄЄВ та Михайло ІЛЬНІЦЬКИЙ, перфузіолог Ольга ТЕРЕХІВСЬКА, операційна м/с вищої категорії Тетяна ХМЕЛЬ, анестезіологічна м/с Олена ЛОБОДА, молодша м/с Ріта КЛЯШТОРНА.

 

Операція проводилась зі штучним кровообігом та із повною зупинкою кровообігу після охолодження пацієнтки до 24°С. Втручання надскладне і мало бути проведено максимально ретельно. Бригада фахівців мала видалити пухлину з вогнища та шляхів її поширення – прооперувати нирку, наднирник, нижню порожнисту вену і серце одночасно.

 

Подібних операцій в Україні виконується щорічно не більше десятка. Патологія, коли злоякісна пухлина з нирки добирається аж до серця, належить до рідкісних і вкрай важких. Операції з видалення таких пухлин проводяться з великим ризиком виникнення кровотеч. Є й інший ризик – при забиранні метастазів у нижній частині порожнистої вени, в будь-який момент частинка пухлини може обірватися, долетіти до серця, легень і викликати масивну легеневу тромбоемболію.

 

Та, на щастя, все пройшло успішно.Операція тривала понад шість годин. Праву нирку та наднирник пацієнтці видалили, з нижньої порожнистої вени та правого передсердя вдалося витягнути пухлину довжиною до 10 см, відновити кровотік.

 

Пацієнтка у стабільному стані була переведена в палату інтенсивної терапії. Вже ввечері того ж дня була екстубована, дихала самостійно. На 20 добу пацієнтку виписано під спостереження сімейного лікаря та динамічне спостереження уролога і кардіолога.

 

Подібні випадки – на щастя, рідкісні. Кожен – унікальній, із надзвичайно поліморфною клінічною картиною. Тільки злагоджена робота команди висококваліфікованих фахівців здатна, без перебільшення, врятувати життя хворим з такою патологією.

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі