Події

29 Березня, 2021 У курортному містечку на Хмельниччині знайшли залишки старовинної церкви

У містечку Сатанів Хмельницької області під час будівельних робіт знайшли залишки декору зруйнованого костелу Пресвятої Трійці, що був побудований на межі XVI-XVII століть.
 
Про це повідомляє “Укрінформ”.
 

«Вперше інформацію про виявлення різьблених каменів опублікували у соціальних мережах. Їх знайшли під час впорядкування території довкола туристично-інформаційного центру. Там стояв мур, який посунувся, обвалився і його вирішили по-новому перекласти. Тоді й помітили, що він був зведений із залишків костелу. Знайшли понад 10 фрагментів різних розмірів», – розповів журналіст, краєзнавець, дослідник історії Сатанова Дмитро Полюхович.

 

За його словами, під час демонтажу муру виявили фрагменти пілястр і карнизів, різьблення яких характерне для межі XVII-XVIII століття. Краєзнавець додав, що елементи декору знайшли біля повороту до місцевого замку.

 

Полюхович пояснив, що костел Пресвятої Трійці спочатку був дерев’яним, а потім там звели будівлю оборонного типу у готичному стилі. Дата побудови мурованого костелу незрозуміла, адже документи втрачені через татарські набіги. Він акцентує, що швидше за все можна говорити про межу XVI-XVII століть.

У 1936 році костел закрили, а потім розібрали. Будівлю знищили, а на її місці була місцева автоколона, яка зараз перебуває у напівзакинутому стані.

 

Як зауважує Полюхович, на загадку про зруйнований костел залишився так званий «Петрів камінь», що був основою колони, на якій стояла барокова фігура Благовіщення, яку також знищили.

 

 

 

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі