Події

15 Січня, 2022 Замінування низки об’єктів у Хмельницькому: результат перевірки

Сьогодні, 15 січня пообіді, до правоохоронців Хмельницького надійшла інформацію про замінування декількох об’єктів обласного центру.

 

В анонімному електронному листі вказувалось про закладення вибухівки на залізничному воклазі, у декількох середніх навчальних закладах та торгово-розважальних центрах. Негайно з перевіркою на об’єкти виїхали екстренні служби: слідчі, вибухотехніки, кінологи, патрульні та медики.

 

 

Зв’язок з місцевими ЗМІ тримала старша інспекторка з комунікації Хмельницького районного управління поліції Людмила Берестовська, яка повідомила, що  проводяться обстеження будівель та прилеглих територій.

 

Наразі стало відомо, що спецслужби завершили перевіряти заклади і прилеглі території. Жодних вибухонебезпечних предметів  виявлено не було.

 

Правоохоронці зазначають, що повідомлення про псевдозамінування мають на меті створити напругу й панічні настрої в суспільстві, і є поширеним інструментом в умовах гібридної агресії, котру Російська Федерація веде проти України.

 

Все ж потрібно бути пильними. Поліцейські підготували декілька корисних порад як діяти, якщо ви виявили підозрілого предмету:

 • – негайно припинити будь-які зайві дії поруч з виявленим предметом, зупинити всі роботи, вимкнути обладнання та техніку;
 • – звернути увагу оточуючих людей на небезпеку та ініціювати їх відведення на максимально безпечну відстань, але не менше ніж 100 метрів;
 • – слід зберігати спокій та рівновагу, намагатися не провокувати паніку.
 • – терміново повідомити про знахідку правоохоронців та аварійні служби за номерами 101, 102 та дати максимально детальний опис виявленого предмету і ситуації, що склалася.
 • – за можливості позначити місце виявлення предмету за допомогою підручних засобів;
 • – запам’ятати та, за можливості, зафіксувати обставини виявлення предмета, час виявлення, місце розташування, його зовнішній вигляд, характерні ознаки. Звернути увагу на осіб, які можуть бути причетні до залишення виявленого предмету, запам’ятати їх прикмети. Для надійної фіксації важливої інформації доцільно застосовувати засоби фотографування за їх наявності;
 • – обов’язково дочекатися в безпечному місці прибуття представників спеціальних вибухотехнічних або піротехнічних служб та особисто передати фахівцям інформацію щодо виявленого предмету.

 

При тому, категорочно заборонено:

 • – торкатися вибухонебезпечного або підозрілого предмета, зрушувати його з місця, проводити будь-які маніпуляції з ним;
 • – будь-яким чином впливати на предмет, піддавати його механічному, термічному, акустичному, світловому або іншому впливу;
 • – самостійно відкривати та перевіряти підозрілі сумки, коробки, валізи;
 • – намагатись самостійно знешкоджувати вибухонебезпечний предмет;
 • – використовувати поруч з предметом відкритий вогонь, палити, застосовувати електронагрівальні прилади;
 • – користуватися поруч з предметом засобами радіозв’язку, мобільними телефонами та іншими приладами, що передають радіосигнали.

 

Нагадаємо, днями у Хмельницькому перевіряли інформацію про замінування школи. Жодних вибухонебезпечних предметів чи речовин виявлено не було.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі