Політика

12 Вересня, 2020 Хмельничан по телефону опитують щодо підтримки ймовірної кандидатки

Хмельничани у соцмережах діляться інформацією: їм телефонують з номера +38-044-363-04-14 та проводять телефонне опитування. Зокрема, запитують, чи підтримують вони вибір партії «Слуга народу» висунути кандидаткою в мери міста Інну Ящук. Також під час розмови просять вказати вік того, кому телефонують, повідомляє ОПОРА.

 

На запитання спостерігачів ОПОРИ, яка організація проводить опитування, інтерв’юери називають соціологічну компанію «Роботизовані телесистеми». За інформацією Opendatabot  це товариство з обмеженою відповідальністю засноване в 2019 році та зареєстроване в Києві. Його директор – Антон Соколов. Основним видом діяльності є діяльність у сфері проводового електрозв’язку.

 

За потреби респондентам під час опитування пояснюють, що Інна Ящук – «доктор наук, професор і декан Хмельницької педагогічно-гуманітарної академії». А одразу після розмови надсилають SMS з посиланням на сторінку з інформацією про ймовірну кандидатку.

 

Інна Ящук, яку 9 вересня, під час презентації Стратегії розвитку Хмельниччини, представили як «кандидатку» на посаду міського голови Хмельницького від партії «Слуга народу», в коментарі ОПОРІ зазначила, що не знає, хто замовив опитування:

 

«Я вам чесно зізнаюсь, я не знаю, хто це проводить, але кілька людей мені віддзвонилися і сказали: «Нам телефонували і ми відповідали на питання, що стосувалися вашої кандидатури». Я сказала, що дякую, мені приємно, але це не було моє замовлення і мені, абсолютно чесно кажу, невідомо, хто його замовив. Але приємно, що люди вивчають думку громади Хмельницького».

 

Як зазначає координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області Андрій Попик, “надсилаючи після опитування лінк на сторінку з інформацією про ймовірну кандидатку, інтерв’юери сприяють поширенню відомостей про політикиню серед виборців і у такий спосіб підвищують рівень її впізнаваності. Тому такі «соціологічні дослідження» можуть порушувати принцип рівних можливостей. Крім того, виникають сумніви щодо анонімності опитування, оскільки за номером телефону сьогодні легко ідентифікувати особу. І, відповідно, постає питання щодо дотримання норм законодавства про захист персональних даних мешканців Хмельницького, бо ми не знаємо, звідки компанія, яка проводить опитування, отримала номери телефонів хмельничан і чи немає у цій базі іншої інформації про осіб, яких опитують».

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі