Політика

12 Січня, 2021 На Хмельниччині депутати скликають позачергові сесії через підвищення тарифів

Першими на протест вийшли кам’янчани. 10 січня під будівлею міськради відбувся мітинг. А вже сьогодні, 12 січня, на сесії Кам’янець-Подільської міської ради депутати звернулись до Кабінету Міністрів та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг з вимогою не затверджувати нових підвищених тарифів до завершення карантинних обмежень.

 

Також 12 січня з подібними вимогами звернулись до Президента України, Уряду, Хмельницької ОДА депутати  Дунаєвецької міської ради. Відомо, що депутати ініціюють такі сесії в ОТГ області.

 

Наразі депутати Хмельницької обласної ради збираються на сесію. Відповідно до розпорядження голови обласної ради Віолети Лабазюк 15 січня скликається третя позачергова сесія. До проекту порядку денного включено питання “Про звернення депутатів обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо підвищення тарифів на електроенергію та природний газ”.

 

Обранці вимагатимуть від вищого керівництва держави припинення “локдауну”, відновлення пільгового тарифу на електроенергію та здійснення інших заходів державного регулювання для приведення тарифів на газ, електроенергію, опалення тощо до посильних для населення розмірів. 

 

На сесію збираються депутати й міста енергетиків. Як відомо, в Україні скасували пільговий тариф на електроенергію для населених пунктів, що знаходяться в 30-кілометровій зоні від атомних електростанцій. На розгляд порядку денного сесії Нетішинської міськради винесено лише одне питання: Про звернення Нетішинської міської ради VІІІ скликання до Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності повернення дії пільгового тарифу на електроенергію для споживачів, що знаходяться у 30- кілометровій зоні атомних електростанцій та внесення змін до Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», та Закону України «Про ринок електричної енергії».

 

У боротьбу за справедливі тарифи включилась й Асоціація міст України. Сьогодні під головуванням міського голови Славути, голови Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України Василя Сидора відбулося онлайн-засідання голів громад-членів АМУ в Хмельницькій області. Під час зібрання обговорили найактуальніше питання – підвищення тарифів на газ та електроенергію. Тому під час засідання було ухвалено рішення направити колективне звернення від громад-членів АМУ в Хмельницькій області до Голови Асоціації міст України Віталія Кличка із проханням розглянути питання тарифної політики під час засідання Правління АМУ та ініціювати звернення до уповноважених органів з вимогою вжити відповідних заходів щодо негайного перегляду діючих тарифів, які збільшують фінансовий тягар для усіх споживачів природного газу та електроенергії і повернутися до цінової політики, що діяла станом на 01 квітня 2020 року.

 

Наразі у Кабміні розробляють шляхи виходу з тарифної кризи. Детальніше про це за посиланням.

 

 

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі